Alıntı eczak Demiş ki: Mesajı Görüntüle
ya o bakımdan öyle.. ben gazide görev alıyorum ama 35. maddem bitince geri dönme yükümlülüğümü mahkemeye verip kaldırsam bile nasıl gaziden kadro alacağım? gazi zaten kendi öyp kadrosunu verip asistan alıyor.
senetten kurtulunca her şey güllük gülistanlık değil yani. ondan yeterince zorluk ve sıkıntı yaşıyoruz 35. madde bitince kim bilir ne kadar süre açıkta olacağız geri dönmezsek belki geri dönmek zorunda olana kadar kadro bulamayacağız.
yani bu zorluklarımızı düşünüp huzura erebilirsin. sen kendi üniversitende hep kadron var yani doktoran bitincede elbet bi ara yrd. doç. kadrosu alıp devam edebileceksin ama bizim hemen ilişiğimiz kesilecek.
Eczak, huzura erebilirsin gibi cümleler hoş değil. Bana bir akademisyene yakışmayacak fikirler öne sürüyorsun diyorsun, bunu söyleyene kadar önce kendi uslubuna bir bakmanı öneririm. Arkadaşım benim derdim sizlerin açıkta veya zorda kalması değil, her zaman söylüyorum, özellikle ÖYP programı ile kadroları kazananlar bana göre tüm eleştirilere rağmen en adaletli yol ile gelenlerdir ve bu insanlar bu ülkede belkide aldığı maaşı en fazla hak eden topluluğu oluşturmaktadır. Sanırım ne anlatmak istediğim tam olarak anlaşılamadı. Arkasında yeterli desteği hissedenler işin kurnazlığına kaçabiliyor, benim sözüm onlara. Ne yazık ki kendi bölümümde bunları yeterince gördüğüm için artık çevremde olan bitene anlam veremiyorum. Kurallar belli, şartlar belli, ama 'bir kesim' kuralların boşluğundan yararlanarak oyunun başında farklı bir zihniyet ile oyuna giriyor. Siirt Üniversitesine atanan bir arkadaş, büyükşehir de bir üniversiteye gelir gelmez bir ay sonra bu davalar nasıl açılır, senet nasıl iptal ettirilir araştırmaya başladı. Sorduğumda üniversitesi ile bir sorunu yok, bölümü ile ilgili bir sorunu yok, bir mazereti yok. Hal böyle olunca onun senedinin beni etkilemesi veya çıkarımı engellemesini beklemek zorunda değilim, ayrıca her tepkiyi de yalnızca kendi çıkarlarımız zedelenince verecek değiliz değil mi? Kısacası benim derdim 35. madde ile eğitim alanların herhangi bir sıkıntıya düşmesi değil, aksine bu senet yükümlülüğüne bende karsıyım, bir akademisyen borc para ile nasıl bir yükümlülük altına sokabilir, bu zihniyetide anlamak güç, ama herkes oyunu kurallarına göre oynasın. Eğer kadronuzu aldığınız üniversite de çalışmak istenmiyorsa, yazmasınlar bu kadar basit.