reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 26 - Toplam 26

Devlet Memurluğundan Öğretim Görevliliğine Geçiş

Öğretim Görevlisi Forumunda Devlet Memurluğundan Öğretim Görevliliğine Geçiş Konusunu İncelemektesiniz

Sayın hocam, yaklaşık 9 aydır bir devlet kurumunda 657 ye tabi olarak çalışmaktayim. Asalet için ...

 1. #16
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  432
  Sayın hocam, yaklaşık 9 aydır bir devlet kurumunda 657 ye tabi olarak çalışmaktayim. Asalet için sınavları basarı ile geçtim ancak asaletin onaylanmasına daha 3 ay var. Asalet onaylanmadan üniversitedeki öğretim görevlisi kadrosuna muvaffakat alabilir miyim? Eğer alamazsam istifa edip geçince ileride tekrar memurluğa dönebilir miyim?

 2. #17
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  483
  657'ye göre asalet tasdik olmadan muvafakat alamazsınız. Bunun yerine istifa edebilirsiniz. Üniversite 2547'ye tabii olduğu için memuriyetinize bakılmaz. 657'ye tabii memurların sadece 2 istifa hakları vardır 1 tanesini tüketmiş olursunuz. Üniversiteden istifa ederseniz bu hakkınız azalmaz. İleride (sanırım 1 yıl sonra) memuriyete yeniden KPSS'ye girerek geçebilirsiniz.
  Roboelektronik bunu beğendi.
  Department of Mathematics Education
  Research Assistant

 3. #18
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  432
  verdiginiz cevap için teşekkürler hocam benim merak ettigim tekrar KPSS şartı aranır mı yoksa memuriyet hakkım saklı kalır mı?

 4. #19
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  483
  Alıntı efendi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  verdiginiz cevap için teşekkürler hocam benim merak ettigim tekrar KPSS şartı aranır mı yoksa memuriyet hakkım saklı kalır mı?
  İstifa edeceğiniz için bu hakkınız saklı kalmaz. KPSS şartı gereklidir. Ancak mezun olduğunuz bölüme bağlı olarak KPSS tercih kontenjanlarında kurumlararası geçiş kontenjanı açılmışsa ileride geçme durumu olabilir. Örneğin eğitim fakültesine geçtiniz ve bunun için öğretmenlikten istifa ettiniz. 2 yıl üniversitede çalıştıktan sonra açıldığı takdirde KPSS'ye girmeksizin MEB'e geçiş için başvuruda bulunabilirsiniz. Burada çalışma süresine bakılır. Mesela 5 kontenjan açıldı 6 kişi başvurdu, üniversitede çalışma süresine göre bu kişiler yukarıdan aşağı sıralanır, en az görev yapan kişi kadroya alınmaz. Tabi burada istediğiniz yere atanmıyor, bu kontenjanlar hangi kurumda açıldıysa oraya geçebiliyorsunuz. Genelde taşrada açılıyor. Erzurum, Erzincan, Elazığ vs.
  Department of Mathematics Education
  Research Assistant

 5. #20
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  432
  Sagolun hocam çok faydalı oldu. Mühendislik fakültesi mezunuyum. Teknik hizmetler kadrosundayim.

 6. #21
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2014
  Mesaj
  25
  dün itibariyle öğretim görevlisi olarak göreve başladım. Fakat kadromun bulunduğu myo öğrenci almadığı için farklı bir ilçedeki myo da görevlendirme isteneceğini belirttiler. farklı bir ilçede görevlendirme olduğunda ek bir ücret yolluk tarzı alacak mıyım? ne gibi farklılıklar olacak ?
  tsk ederim

 7. #22
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  432
  Hocam 657 ye tabi memur, öğretim görevliliğine geçerken (istifa edip geçme durumunda) üniversitenin atama yapmasını bekleyip, üniversite aradıktan sonra kurumdan istifa edip ertesi gün üniversitede göreve başlayabiliyor mu?

 8. #23
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  1
  ben devlet hastanesinde bu haziranda hemşire olarak işe başlasam ve temmuz ayındaki öyp atamalarıyla araştırma görevlisi olmaya hak kazansam bu durumda ne yapmam gerekir? sonuçta asalet tasdik olmamış ve 1,5 aylık bir çalışma sürem olacak. geçiş yapmamda sıkıntı çıkar mı? muvaffakiyet almam mı yoksa istifa etmem mi gerekir?

 9. #24
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2015
  Mesaj
  1
  657 li devlet memuruyum. asaleten görev yapmaktayım. Araştırma görevlisi olarak atanmak için ne yapmam gerekiyor. ALES, KPDS vs. gibi sınavlara girmem gerekiyormu. yoksa direk yerdeğiştirme yoluyla atanma oluyor mu. Cevap yazarsanız sevinirim.

 10. #25
  Akademik Forum
  Misafir
  Selamlar, bende devlet memuruyum, benimde aynı planlarım var, fakat şöyle bir bilgi edindim, memur olduğunuz için başvurduğunuz üniversite muvaffakiyet istediğinde siz kadro yükselmesi yaşayacağınız için çalıştığınız kurum mecbur muv. vermek zorunda imiş yoksa siz mahkemeye verdiginiz takdirde üniversite buyuk sıkıntı yasıyormuş..devlet personel haklarını koruma kapsamında boyle bisey varmış..iyice bi araştırıp konunun uzmanlarına danışmak gerek aslında..herkese için hayırlısı..

 11. #26
  Akademik Forum
  Misafir

  31:madde Hakkında

  Selamlar Nazmi Hocam ''Öğretim görevliliği 31. maddedir. Dİğer araştırma görevlisi maddeleri ile ilgisi yoktur.'' demişsiniz ilgili madde de öğretim üyesi kadrosunda 2 yıldan fazla çalışılılamayacağı belirtiliyor. Peki öğretim görevliliği kadrosu için böyle bir durum geçerli mi? benim anladığım kadarıyla maddede sözleşmelilik vb gibi bir durum yok emekli olana kadar öğretim görevlisi olarak kalınabiliyor, bu esnada öğretim üyeliği kadrosunda da bir defada iki yılı geçmemek üzere görevlendirilinebiliyor.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Öğretim Görevliliğinden Araştırma Görevliliğine Geçiş
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan çinekop
  Cevap: 15
  Son Mesaj: 17-02-2013, 22:31
 2. öyp den normal arastırma görevliliğine geçiş?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan yassmin
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 12-09-2011, 22:45
 3. Devlet memurluğundan istifa
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan bordod
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 08-07-2011, 19:50
 4. Araştırma görevliliğine geçiş
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sibemol2
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-06-2011, 18:39
 5. Araştırma Görevliliğine Geçiş
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan sibemol2
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 25-06-2011, 15:12

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git