Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 11 den 19 - Toplam 19

Tsk da yeniden zam operasyonu

Genel Güncel Olaylar Forumunda Tsk da yeniden zam operasyonu Konusunu İncelemektesiniz

merzer Demiş ki: Kardeşim astsubay, ŞIRNAKta Akademisyen olmaya gitmezken ŞIRNAĞA sen , ben ve bizim ...


 1. #11
  ALLEGRA
  Misafir
  Alıntı merzer Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Kardeşim astsubay, ŞIRNAKta
  Akademisyen olmaya gitmezken ŞIRNAĞA sen , ben ve bizim gibiler Şırnağ'a o 3 yılda bir gidiyor. Aldığı para bence anasının ak sütü gibi helal. Ne zaman ki başkasının maaşı değil kendi maaşınızı savunmaya başlarsınız o zaman hak almak için adım atmış sayılırsınız. Aynısı biz öğretmenlerde de var. Hizmetli benden yüksek alıyor diye gazete haberleri çıkıyor sayfa sayfa. Kardeşim sanane? Hizmetli onu alsın sen fazlasını iste. Başkasının aldığı parayı hesap etmeyi bıraktığımız gün kendi işimizi yapıyoruz demektir.

  He geri dön Astsubay olmak o kadar zor değil, hedefiniz 385 TLlik maaş zammı ise girip olabilrisiniz sadece filmlerde gördüğünüz ÇELİK karakolunda eleman ihtiyacı varmış...
  Laf salatası yapmaya gerek yok!, bende helali hoş olsun diyorum zaten okumandan mı yorum yapıyorsun??
  Kaldı ki ben askerlere iyileştirme zammı yapılmasın demiyorum. Zor şartlarda çalışan askerlermizin de maaşlarında iyileştirmeye ihtiyacı var.
  Ancak Kamu'da öğretmen ve akademisyen maaşları dışında bütün meslek grupları iyileştirme aldı.
  Yıllarca dirsek çürütüp kariyerlerini tamamlamaya çalışan akademisyenlerinde buna hakkı var diyorum...
  Bilmem anlatabildimmi...

 2. #12
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  800
  Akademisyenin hakkı varsa ,
  Benim Hakkım var demeli... Bak askere veriyorsun biz ne olacağız dememeli. Bir önceki sayfada büyük harflerle yazdığım ana fikri okursan isteğinin yanlış olmadığını isteerken verdiğin örneğin yanlış olduğunu söyledim.
  Öğretmenim bende iyileştirme alamadım ama bak hele askerlere bir daha zam yapıyorlar bize yapmıyorlar demem . Başkasının maaşındaki yükseklik düşürüldüğünde ya da başkası milyarlar aldığında beni gerecek bir şey yok çünkü ben kendi maaşıma bakar kimseyi öne sürmeden kendime zam isterim. Doğrusu da budur.
  Laf salatası değil gerekçelendirme diyelim biz buna.
  Ben anlattım da sen bilmem anlayabildin mi?
  Kolay gelsin.

 3. #13
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  66
  sanırım ikiniz de haklısınız

 4. #14
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  41
  arkadaşlar kimsenin o bu kadar alıyo bende bu kadar almalıyım demeye tabiki hakkı yok. fakat örnek göstermeninde bir zararı olacağını sanmıyorum. askerde alsın kardeşim güzel güzel maaşını. memuruda alsın , akademisyenide. şu an zam yapılan asker olduğu için o konuşuluyor. başka bir meslek grubu olsaydı o konuşulurdu. fakat şu da bir gerçekki öğretmen ve akademisyenlerden başka zam almayan meslek grubuda kalmadı açıkçası. tezin için arazi çalışman var benzin cepten, kongre ve konferansa katılman gerekiyor yol parası otel parası cepten, denemeni kuracaksın kimyasal cepten e maaşın yarısı zaten gitti be kardeşim. sanırım en çok zama ihtiyacı olan meslek gruplarından biriyiz))))

 5. #15
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  23
  merzere katılıyorum. ömrü doğuda geçen JANDARMA hak ediyor. ama gatada havacı ve hiç tayin görmemiş, lojmanda kalan bçvş niye yanında aynı işi yapan meslektaş teknisyenden 1500 tl fazla alsın ki? hava ve denizciler doğu mu görüyor. masa başı "yaz kızım" görevi.

  çoğu sb sadece astsb ın yazdığını onaylama makamı. yan gelip yatma yeri değil lafına kızmıştım ama pek çok sb var ki sadece imza atıyor 4500 tl maaş alıyor. ki zaten her evrakta 4-5 paraf oluyor)

  çok maaş da verseler stres çekilmez, kabul. ama yıpranma payı alıyorlar. doğuda çalışan da doğu görmeyen de.
  bir de şu var. doğuya kaç akademisyen gitmek istiyor. elleri göreyim!!!!!

  arkadaşım hakkariye tıbbi malzeme götürmeye gitmiş. çorbacıda sabah çorba içerken peşmerge gelip kürtçe konuşmuş. adam bilmiyorum demiş. türkçe niye burdasın demiş. sizlerin hastalarına hizmet için buradayım demiş.

  orada peşmergeler ortalıkta geziyor. erler rütbeliler maaşlarını almaya kışladan bile çıkamıyor. aylarca maaşını çekemeyen var. canını siper edenin canına parayla değer biçilmesi imkansız..... makale derlemeyle bir tutmayın.... ama hak etmeyen, yatan da var. o da bir gerçek..

 6. #16
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  361
  bana 10bin verseler yine de subay olmam. kendi kriterlerime göre, ortam bakımından zor meslek hakaten..

 7. #17
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  23
  1. her kurumda mantıksızlık vardır. araştırma görevlisi fotokopi çekiyor, çeviri yapıyor, bazıları çanta taşıyor vs. astlar her zaman angarya yaşar.

  2. polislere hak veren biri askere de hak vermeli. jandarma da polis gibi çalışıyor. trafik kazaları, hırsızlık, taciz, cinayet vs.

  3. 5000 askerin var diyelim. hırsızı, katili, tinercisi, esrarcısı, üniversitelisi, türkçe bilmeyeni, zibidisi, torpillisi.... hadi kışlaya dağıt. her gün mü yat kalk sürün eğitimi vereceksin? kim dayanır?

  4. hadi bunları geçtim. erlere tüm askerlik saçma ve angarya. hangi akademisyen nöbet tutuyor. aniden il dışı göreve çıkıyor. kim dağda 40 gün kalıyor (banyo yapmadan, tuvalet olmadan, kumanya yemekten kabız olarak). kim 30 kg yükle günde 18 km yürüyor. vs vs
  akademisyen ve hocalar çoğu zaman okulda yok. haftada kaç saat ders veriyorlar? ders olmasa da ders ücreti alıyorlar. mesai esnek. asker polis gibi 24 saat görevli değil. hafta sonu bile garnizon terk almadan çıkamaz.

  5. bedenen çalışanlara da saygı duymak lazım. inşaat işçileri en ağır işçilerdir. herkes akademisyen olamaz diyenler birgün inşaatta çalışsın. inşaatçıyı da alıp okutsanız belki olur... adamın şartları olsa inşaatçı olmazdı eminim..

  6. madem herşey para... bakkal da 10 bin alıyor, paşa da... sorumluluk aynı mı.. biri satış sorumlusu, diğeri binlerce insanı ülkeyi korumakla, savaş kararı almayla yükümlü... para isteyen akademisyen olmaz, statü isteyen akademisyen olur. para isteyen esnaf olur...

  7. tek yayını olmayan bir sürü prof var... prof olmak toplumun en üst düzeyi demek değil ki en çok maaşı alsın. ayrıca yeni sitemle alesi olan öyp ye giriyor. matematik türkçe çözerek araş gör oluyor.

  her mesleğe saygı duyalım ki saygı görelim... dediğim gibi her mesleğin zorluğu farklı, yatanı var angaryası var hak edeni var etmeyeni var... akademisyen maaşı ile ilgili talep edilmesi gereken şey ....tl olsun ki biz de mutlu olalım, yaşam standartlarımız artsın vs.

  amacım kimseyi korumak ya da yermek değil... sadece madalyonun diğer tarafına bakarak yatanı da eziyet çekeni de görmek..

 8. 06-08-2012, 13:06

  Yeni Üye


 9. #18
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Nerden
  ESKİŞEHİR
  Mesaj
  97
  Alıntı merzer Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Aslında söylemek istediğim ana fikir şu;
  SANA NE KARDEŞİM MİLLETİN MAAŞINDAN . SEN NE İSTİYORSUN ZAM MI ? O ZAMAN BANA ZAM YAPIN DE. ŞUNA YAPTINIZ BANA DA YAPIN DEME. DEVLET TEKLİF ETSE AAA GERÇEKTEN HAKLISINIZ ASTSUBAYLARA VERDİĞİM ZAMMI GERİ ALDIM MAAŞLARINI YARI YARIYA DÜŞÜRDÜM ARTIK SİZDEN AZ ALACAKLAR DESE AKADEMİSYENİN GÖNLÜ OLACAK MI ?
  OLMAYACAK...
  OLMAYACAKSA BAŞKASININ MAAŞINI VE ZAMMINI KONUŞMAK YERİNE KENDİ İSTEK VE İHTİYAÇLARINI İFADE ETMEK DAHA MAKUL....

  dedimdi ben....
  Bu kısmına bende katılıyorum. Gerisi çok önemli değil. Dernek kurma işine gelince o biraz zor. Akademisyenlerin canı tatlı oluyor. Eyleme falan gelemiyorlar. Garip ama işlerin konuşularak çözüleceğini sanıyorlar. Dernek ti platform du örgüt dü bunlar sakat işler onlar için.

 10. #19
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Nerden
  ESKİŞEHİR
  Mesaj
  97
  Alıntı tosbaaa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  ..............................
  her mesleğe saygı duyalım ki saygı görelim... dediğim gibi her mesleğin zorluğu farklı, yatanı var angaryası var hak edeni var etmeyeni var... akademisyen maaşı ile ilgili talep edilmesi gereken şey ....tl olsun ki biz de mutlu olalım, yaşam standartlarımız artsın vs.

  amacım kimseyi korumak ya da yermek değil... sadece madalyonun diğer tarafına bakarak yatanı da eziyet çekeni de görmek..
  Arkadaşım ilk olarak mesleğe saygı duyulmaz insana saygı duyulur. İkincisi ise bahsettiğin kolluk kuvvetleri zamanında darbe yapanlar, insanlara işkence edenler ve asit kuyularına atanlar değil mi? Bu nasıl meslektir ki saygı duyuyorsun. Akademisyen olmak çok önemlidir. Ülkede bilimin ilerlemesini sağlar. Bilimin ilerlemesiyle ülkede asalak politikacılar kalmaz. Böylece halklar meslek grupları v.s birbirleriyle sürtüşmek yerine bir arada yaşamaya çalışırlar. Ülkemizde durumun farklı cereyan etmesi hiçbir şeyi değiştirmez.

Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12

Benzer Konular

 1. YÖK Başkanı: Üniversitelerimizi Yeniden Yapılandırıyoruz
  Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan Akademik
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 12-05-2012, 01:21
 2. YÖK, formasyon kararını 3 Mayısta yeniden görüşecek!
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-04-2012, 10:47
 3. yeniden master yapabilir miyim?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan smyrna
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 16-09-2011, 15:42
 4. Yeniden ÖYP Kadro Ataması Yapılır mı?
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan goksu
  Cevap: 18
  Son Mesaj: 03-01-2011, 20:36
 5. YÖK Yeniden Yapılanıyor Adı ve Logosu Değişiyor
  Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-11-2010, 11:41

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git