+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 3 İlkİlk 123 SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 24

doğu üniversitelerini yazmakla yazmamak arasında kalanlar lütfen buraya toplanabilir mi:)))

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda doğu üniversitelerini yazmakla yazmamak arasında kalanlar lütfen buraya toplanabilir mi:))) Konusunu İncelemektesiniz

sevgili arkadaşlar, akademisyenlik bir araştırma, bilim üretme ve yayınlama işidir. insanlar da -çok doğal bir ...


 1. #11
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  32
  sevgili arkadaşlar,

  akademisyenlik bir araştırma, bilim üretme ve yayınlama işidir. insanlar da -çok doğal bir şekilde- daha rahat çalışabilecekleri, kendilerini daha rahat hissedecekleri ortamlarda bulunmaya istek gösterirler. başlığı açan arkadaşımızın dediğinde kesinlikle yanlış bir düşünce olmadığı gibi onu yargılayanlar olayı çok basit düzeyde ele alarak ayrımcılık yapıldığına kanaat getirmişlerdir.

  diğer bütün meslekler kadar onurlu ve şerefli akademisyenlikte de belirli şartlara (puan sıralaması gibi) çalışanlar alınmakta ve haklı ve hakları olarak yüksek puanlı adaylar istedikleri yerlere yerleşmektedirler. başlığı açan arkadaşımızın da puanları ölçüsünde tercih yapmak istemesinde yanlışlık yoktur.

  esen kalın...
  tudunu

 2. #12
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  27
  niye kabul edilemiyormuş? elbetteki kendi bölümde hangi üniversitenin hangi üniversiteye göre mesleki anlamda daha kaliteli olduğunu biliyorum... A üniversitesi B üniversitesine göre daha iyiyse A üniversitesini yazarım. herkesin aynı mantıkta olduğunu düşünüyorum. ayrıca madem sen benim üzerimden bir çok kişiye cevap veriyormuşsun ya bende senin üzerinden cevap vereyim. "akademisyen olmak" bir kişinin tekeelind edeğildir. şuraya gitmek istemeyen akademisyen olmaz yok şunu araştırmayan akademisyen olamaz yok sırf iş olsun diye akademisyen olunmaz yok şöyle yok böyle... ya herkes kendine bi baksın, kendini bi düzeltsin, ondan sonra karşıya desin ki sneden akademisyen olur senden olmaz.. kim veriyo size bu hakkı? bunu yargılama hakkını kim veriyo... siz tartışmıyorsunuz. almak istediğiniz cümleleri cımbızlıyorsunuz daha önce içinize attıklarınızı şimdi söylüyorsunuz... konu nerden nereye geldi? benim öyp de sent imzalamakla ilgili çekincem olabilir bu hakkari değil başka üniversitede olsa senet imzalamakla ilgili kaygım olabilir. oraya giidnce otel var mı, lojman var mı kaygım olabilir...düşüncelerin çok güzel çok hümanist ok. ama bir de gerçekler var yani... akademisyen olmak isteyen herkes gözü kapalı bilmem kaç tl lik senedi imzlamak zorundadır mı akademisyen olma anlayışı.. sana göre akademisyen olmak için her şey göze alınabilir, senetler imzalanabilir... benim için değil ben etik bulmuyorum...

 3. #13
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  27
  loftking nickli arkadaşım ayrımcılık yapmadığımı anladığın için teşekkür ederim. onların bu tepkisi ve agresifliği bana değil bence zaten.

 4. #14
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Nerden
  ESKİŞEHİR
  Mesaj
  97
  Bilim ne zaman rahat ortamlarda gelişebildi ki loftking'in rahat üniversitesinde yada ayrbkn'in A üniversitesinde gelişsin. Siz sorunları özel olarak ele aldığınız ve kendi rahatınızı düşündüğünüz sürece size 200000 liralık senetler de yaptırırlar 2 kere doktora yeterlilik sınavına da tabi tutarlar. Hala akademisyen tartışması yapan ayrbkn ben akademisyen değilim ben şahsi fikrimi belirtirim senin fikirlerinede saygılıyım fakat fikirlerin yada düşüncelerin herneyse tartışmaya açık değilse buraya yazma git duvarlara yaz.

 5. #15
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  Ya ne gerek var bu kadar atışmaya. Gerçekçi olmanız yeterli; ama anlamsız tartışmaya girmeyelim. Çünkü ortam geriliyor. Kendi alanında puanı yüksek olan kimse kalkıp da doğuyu yazmaz. Puanı düşük olan da mecburiyetten doğudakileri yazabilir. Ama doğudaki üniversiteleri hiç yazmayanlar da olabilir. Ben de bunlardan biriyim. Zaten yazmış olsam şuan 2 senelik ÖYP'liydim. Bu bir tercih meselesidir. Kültür, coğrafya farklılığı ve bilimsel ortam zayıflığı gibi etmenler buna etkendir. Ama kalkıp da idealistlikten bahsetmek de bana komik geliyor. Bana kendi alanında puanı çok yüksek olup da doğuyu tercihlerine yazan bir "idealist" gösterebilir misiniz? Belki formalite icabı son iki tercihine yazabilir. Zaten o kişi de ilk tercihlerine gideceğini biliyordur. Sözün özü, doğuya gitmek istemeyenleri topa tutmanın alemi yok.

 6. #16
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  27
  fikirlerime saygılı olsaydın beni yargılamazdın... memleketi doğu ve batı olarak ikiye ayırmışım gibi beni topa tutmazdın. sadece puanlama konusunda ayırım yaptığımı görebilirdin. ki öyle olmasa bile ne yazar... saygı duymak= karşı tarafı incitmemek için dikkatli ve ölçülü davranmaktır. yani karşı tarafı anlamaktır yargılamak değil...

  siizn asıl sorununuz düzenle ilgili. kavganızda düzenle benimle değil... neyse kalın sağlıcakla...

 7. #17
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  20
  insanlar neden akademisyenlige bu kadar idealist yaklaşıyor anlamıyorum. zaten yeterince zorlu bi süreç. bunun altından kalkacagını düşünüp, kendisini bilimsel çalışmalara adayıp saç baş beyazlatmaya razı olup bi de üstüne senet imzalıcak insanlar görüyorum ben burda. tamam, bilimsel çalışmalar hayatınızın çok büyük bir kısmını oluşturacak olabilir. ama herkesin şimdi yoksa bile ilerleyen dönemde bir aile yaşantısı, yeni bir sosyal çevresi olacak. bazı koşulları göz önünde bulundurmaları çok doğal. dolayısıyla insanların yaşamını devam ettirecekleri yere karar verme konusunda hassas davranmasını kimsenin eleştirmeye hakkı yok diye düşünüyorum.

 8. #18
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Nerden
  ESKİŞEHİR
  Mesaj
  97
  Evet haklısın kybele89 kimse senin bu görüşünü de eleştirmemeli. Hatta kimse kimseyi eleştirmesin hiçbir fikrini tartışmasın. Zaten koyunlaşma oranı(Kalkınma) artıyorken kimse bu koyunlaşmanın(kalkınmanın) önüne geçmemeli

 9. #19
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  20
  Alıntı hunterandhunt Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Evet haklısın kybele89 kimse senin bu görüşünü de eleştirmemeli. Hatta kimse kimseyi eleştirmesin hiçbir fikrini tartışmasın. Zaten koyunlaşma oranı(Kalkınma) artıyorken kimse bu koyunlaşmanın(kalkınmanın) önüne geçmemeli
  ben hiçbir görüş eleştirilmesin demedim. insanların kişisel tercihlerinden bahsettim. yanlış anlamışsınız sanırım beni.

 10. #20
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Nerden
  ESKİŞEHİR
  Mesaj
  97
  Alıntı kybele89 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  ben hiç bir görüş eleştirilmesin demedim. insanların kişisel tercihlerinden bahsettim. yanlış anlamışsınız sanırım beni.
  Tabi efendim zaten bugünlerde herkes herkesi yanlış anlıyor. Sanki bahsettiğin kişisel tercih temel hak ve hürriyetlerle ilgili yada gelir dağılımının adaletsizliğiyle ilgilide ben yanlış anladım. Ortada bir düşünce var. Tehlikeli bir düşünce. Tartışmaya açıktır. Ben bilimsel çalışma yapılırken doğuya yapılan tercihlerin doğuya öcü gözüyle bakılmasının altında yatan gerçeklerden dolayı eleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabi sen bunun kişisel olduğunu dolayısıyla eleştirilmemesi gerektiğini düşünüyorsun.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Son KPDS İle Dil Puanı 65'in Altında Kalanlar
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 58
  Son Mesaj: 27-12-2012, 14:01
 2. Cevap: 1
  Son Mesaj: 05-09-2011, 12:15
 3. Ek alım için lütfen buraya
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan pisagor
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 08-08-2011, 16:34
 4. ÖYP ve MEB arasında geçiş işlemi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ykamalak
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 16-06-2011, 09:36
 5. KPDS de 65 geçenlerin üniversitelerini bilgilendirme
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan pinar
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 03-01-2011, 16:48

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git