+ Konuyu Cevapla
Sayfa 57 - Toplam 174 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon
Bulunan 561 den 570 - Toplam 1740

İletişimciler Burada Toplanalım

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda İletişimciler Burada Toplanalım Konusunu İncelemektesiniz

herkese başarılar, umarım puanlar düşer, herkesin gönlüne göre olsun......


 1. #561
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  15
  herkese başarılar, umarım puanlar düşer, herkesin gönlüne göre olsun...

 2. #562
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  01-2012
  Mesaj
  130
  şuanda 45 kullanıcı 8 üye 37 misafir gerisini siz tahmin edin

 3. #563
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  15
  sadece iletişimciler sayfasında mı?

 4. #564
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  255
  Alıntı kups Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  sadece iletişimciler sayfasında mı?

  evet şu an 7 kayıtlı 42 misafir var.

  diğer arkadaşlar puanlar tercihler ile ilgili yorum yaparlarsa fikir edinmek açısından iyi olabilir.

 5. #565
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  15
  önce ben başlim, gazetecilik; 79 ilanlar kadar adaylar da fazla olduğu için pek umudum kalmadı, sağlık olsun

 6. #566
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  4
  Arkadaşlar öncelikle merhaba herkese. O üye olmayan ziyaretçilerden biriydim sadece yazılanlara bakarken tutamadım kendimi üye oldum. Şimdi ben alan dışı tercih yapacağım diyenler için konuşmak istiyorum.

  Bu alan dışı tercihlere yönelecek kişilerin işsizlikten muzdarip olduklarını ve dolayısı ile öyp gibi kaçınılmaz bir fırsat yakaladıklarını ve kaçırmak istemediklerini düşünüyorum. Şimdi alan dışı tercih yapacak kişilere yönelteceğim soru şu ki; Yaptığın iş başvurularında STV bitirip reklam ajansına başvurdun mu? Başvurduysan ne cevap aldın? Ya da Reklamcılık bitirip gazeteye başvurdun mu? başvuru yaptıysan ne cevap aldın? Aldığın cevap ise; bir süre deneyelim (genellikle ücretsiz olur sebebi de işi öğretmektir.) , ya da bitirdiğiniz bölüm uygun bulunmamaktadır. Acaba neden? Farklı alanlar oldukları için olabilir mi? O zaman neden iletişim fakültelerinde farklı bölümler var? Ortaya karışık bir bölüm yapılsın kimse canını sıkmasın bu sefer ÖYP' de puanlar konuşsun.

  Sorarım Yüksek lisans başvurularında; iktisatçı, işletmeci gelip senin bölümüne başvurduğunda kızarsın, mesele öyp olduğunda yaparım alan dışı tercih. Neden?
  Bu kadar basit değil arkadaşlar bu iş. Eğer o kadar farketmiyor ise gidip polis alımlarına başvurman daha mantıklı. Aynı parayı o da veriyor, hiç de canınızı sıkmazsınız. Çünkü alan dışı tercihlerde gittiğin okulun reklamcılık hocası sana davranışçı kuramı sorduğunda boş boş bakacaksın, iletişim hocası sana Mc Comb sorduğunda boş boş bakacaksın, basın yayın hocası sana çapraz sahiplik sorduğunda boş boş bakacaksın değil mi? O zaman neden etrafa saldırıp allak bullak ediyorsun ortalığı? Satılık idealler söz konusu ise o akademik hayat da çok sürmeyecektir.

  Ayrıca alan dışı tercihleri düzeltecek olan yine bizleriz. Hepimizin çevresinde başvuru yapacak arkadaşları mevcut. Arkadaşlarınıza iletişim mezunlarının kendi alanlarında tercih yapacaklarını iletirseniz, ufacık bile olsa farkındalık yaratabilirsiniz. Düşünmüyorum ki şu ana kadar tercihlerini bitirenlerin dönüp son güne kadar tekrar düşünmeyeceğini. Düşünmek zorunda çünkü bu adım hayatını etkileyecek bir adım. Ve doğruya atmak istediği bir adım. Herkesn istediği şekilde olmasını ve tercih sürecinin sağlıklı olmasını umuyorum.
  Saygılart

  Yukarıdakiler benim görüşümdü, düşünceme katılmayanlar olacaktır. Fakat alttaki de Konya Selçuk Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı' na ait twitter hesabından alıntıdır. Neden böyle bir fikir beyan etmiştir kendisi? Lütfen düşünelim

  -ads-zs.jpg
  adali bunu beğendi.

 7. #567
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  18
  nexho fikirlerine sonuna kadar katılıyorum. bence de herkes kendi bildiği alanda olmalı. birçok insan tercihlerini alanlarına göre değil yaşamak istedikleri yere göre yada sadece istihdam kaygısıyla yapabilir maalesef. akademisyenlik memuriyet mantığıyla yürütülecek bir alan değil sonuçta ama ben kendi adıma bunun için kimseyi kınayamam. sonuçta hepimiz içinde bulunduğumuz şartları ve istihdam olanaklarını az çok kestiriyoruz. ama sölediğim gibi sölediklerine katılıyorum ve gördüğüm kadarıyla bu forumda birçok kişi bu konuda hemfikir. bölüm başkanının attığı mesaj bana öğrencilerini böle bi kadrodan haberdar etme amaçlı gibi geldi bu arada. sonuçta o kadroya hocanın sölediği alanda çalışmamış ama puanı yüksek olan biri yerleşebilir.

 8. #568
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  69
  bölüm ve anabilim dalı kısımlarına göre tercih yapmayan arkadaşlar sanırım birçok kişinin yanmasına neden olacaklar...kaldı ki bu derece karamsar olmayın arkadaşlar. bu işin puanların 80 90 veya 70 olmasıyla alakası yok. kimsenin tercih etmediği bir yeri 60 puanla biri tercih ederse o kazanacaktır.lütfen puanlara takılıp da kafanızı yormayın.haa o kimsenin tercih etmemiş olabileceği yer neresi diye sorarsanız, valla orası biraz zor işte sonuç: 10 tercih hakkı verilmesi adaletsizlikten başka birşey değildir.birçok kişi aynı yerleri bu 10 tercihe sığdıracak ve yığınla kadro boş kalacak.sonra da hükümet gene çıkacak ve bu yıl da 2000 kişi alıyoruz diyecek,nasıl olsa 1000 kadro hep geçmiş atamalarda boş kalana yerlerden geliyor işte size siyaset.

 9. #569
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  1.376
  Alıntı nexho Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  ...alttaki de Konya Selçuk Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı' na ait twitter hesabından alıntıdır. Neden böyle bir fikir beyan etmiştir kendisi? Lütfen düşünelim

  Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	Adsızs.jpg 
Görüntülenme:	55 
Büyüklüğü:	31,5 KB 
ID:	1614
  Hala ÖYP cari alım şeklinde olsaydı bu tweet bir fikir verebilirdi, şimdi konuyla tamamen bağlantısız Y veya Z bölümü mezununun bu kadroya atanma ihtimali çok yüksek. Bu değişikliklerden üniversitelerin çoğu da fazlasıyla mağdur durumda, Z alanında yüksek lisans yapmış olmak şartlı verilen ilandaki amaç kısa sürede söz konusu atanacak kişiden öğretim anlamında performans beklemekti, ama şimdi o kadroya X bölümü lisans mezunu atanacak, belki de yüksek lisans yapacağı yerde öncelikle bilimsel hazırlık okuması istenecek, dil eğitimi de varsa bu kişiyi üniversite çok bekler) Şimdi atandığınız X bölümü başkanı Y bölümü mezunu olduğunuz için sizi almama eğiliminde olabilir, fakat yasal çerçevede siz her şekilde haklı olursunuz. Buradaki asıl sorun o X bölümü başkanının size Y bölümü mezunu olduğunuz için sürekli çifte standart uygulamasında oluşur. Böyle bir ortamda çalışılır mı? Bunun tam tersi bir durum da oluşabilir, Y bölümü mezunu olabilirsiniz, ama X konusunda fazlasıyla donanımlı olabilirsiniz, peki bu X bölümü başkanını ne kadar etkileyebilir? Farklı iletişim fakültelerinin akademik kadrolarını incelediğimiz zaman X bölümü kadrosunda Y bölümü lisans mezunu olup X bölümünde yüksek lisans yapan araştırma görevlilerinin olduğunu görebiliriz. Bahsettiklerimin hepsi ihtimaller, an itibariyle de bu belirsizliklerle dolu İletişim/İletişim Bilimleri Fakültesi mezunları ÖYP alımlarında sadece ihtimallerden söz edilebilir.
  Son düzenleyen ahmedoff, 24-12-2012 saat 10:33. Sebep: x y z
  mürdüm89 bunu beğendi.

 10. #570
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  335
  Bazı arkadaşlar YLSY nedir diye sormuşlar. Onlara cevap vermek açısından yazıyorum.

  YLSY hakkında bilgi verirsek Buda ÖYP'nin aynısıdır fakat farkı Eğitiminizi yurtdışında alacaksınız. Eğer kabul alırsanız Harvard'da da okuyabilirsiniz Columbia'da da. Yüksek lisansı ve Doktorayı yurt dışında yapıp daha önce seçmiş olduğunuz üniversitede görevinize devam edeceksiniz. Kısaca YLSY bu şekildedir. Ama araştırdığınız zaman ayrıntılarını öğrenebilirsiniz. Fakat YLSY'de sıkıntılı olan taraflar da yok değil. Mesela 2 kat zorunlu hizmet yapacaksınız. Düşünün Muş alparslan üniversitesini seçtiniz. Yurtdışında önemli üniversitelerden birinde yl ve doktora yaptınız ve bu 6 sene sürdü, o zaman 12 sene muştan ayrılamayacaksınız. Diğer sıkıntılarından biri ise bursların zamanında yatmaması, ve gittiğiniz ülkenin pahalı bir semtinde oturuyorsanız yetmemesi. Forumda arattığınız zaman çıkar bursu alıpta lokantalarda garsonluk, bulaşıkçılık yapmak zorunda kalan insanlar var.

  Yine de başvurmak isteyenler için söyleyeyim. Bu program MEB tarafından finanse edilen bir program olduğu için duyurular ÖSYM tarafından yapılıyor. Geçen sene ilk defa iletişim alımı yaptılar, fakat klavuzu yanlış hazırladıkları için (Kendileri itiraf ettiler) geçen sene pek fazla kişi yerleşemedi. Kadrolar boş kaldı. Bende hakkımızı aramak için gerek meb gerekse yökle bir sürü görüşme gerçekleştirdim. MEB Müsteşarlarından biri bu durumun telafi edileceğini seneye alımların düzeltileceğini söyledi. Birçok kişi Bu programın biteceğini söylüyor ama ben görüşmelerimden çıkardığım sonuca göre söylüyorum YLSY bitmeyecek aksine kadro sayıları artacak. Seneye daha fazla iletişimci alacaklar. Birde dipnot koymak lazım. YLSY puanı ÖYP puanı gibi değil. Ales puanınız eşittir YLSY puanınız oluyor. Dil puanınız veya okul ortalamanız ÖYP'deki gibi ortalamanıza dahil olmuyor.

  Şu haberi de ekleyteyim : http://www.akademikpersonel.org/gunc...hkum-etti.html

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP 2012/2 Aralık Sınıf Öğretmenliği Puanlarını burada paylaşalım
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan rimedtemas
  Cevap: 66
  Son Mesaj: 03-01-2013, 15:37
 2. Yabancı öğrenciler burada istenmiyor
  Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 01-09-2012, 09:45
 3. ÖYP İşletmeciler Burada Toplanalım
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan keynes27
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 19-07-2012, 15:11
 4. Sonuçlar İçin Alternatif Link Burada
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan xerxer
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 19-07-2011, 13:46
 5. iletişimciler burada
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan HÜLYA
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 29-05-2011, 19:45

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git