reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 7 - Toplam 15 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
Bulunan 91 den 105 - Toplam 220

Hacettepe Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar

Hacettepe Üniversitesi Forumunda Hacettepe Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar Konusunu İncelemektesiniz

teşekkürler...

 1. #91
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  2
  teşekkürler

 2. #92
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  26
  Arkadaşlar Hacettepe'de eğitim alan arkadaşların ÖYP puanları kaçtı acaba, 81.9 ile gelme ihtimali var mıdır ne dersiniz?

 3. #93
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  26
  İlgilenen kimse yok mu arkadaşlar ya?

 4. #94
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  48
  Genel puanlarımız 80 civarında. Hacettepe'nin dil kursu iyi gidiyor. Yeni kazananlar iyi tercih yapmış olacaklar bence.
  dilekkk bunu beğendi.
  Öğrenin. Zira unutulan bilginin gölgesi bile sizi yanılsamalardan korumaya yeter.

 5. #95
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  84
  Alıntı mdphd Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Genel puanlarımız 80 civarında. Hacettepe'nin dil kursu iyi gidiyor. Yeni kazananlar iyi tercih yapmış olacaklar bence.
  Hocam peki ydsye yönelik uygulamalarınız oluyor mu ? Çünkü hep ieltse yönelik olduğu söyleniyor? Kalacak yer sıkıntısı yaşanıyor mu apartlar var mı ve uygun mu fiyatları ? Bir de hocalar ilgileniyor mu cidden dalga geçme vs. durumları oluoyrmuş deniyor aydınlatırmısınız?

 6. #96
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  117
  daha önce gitmş ve deneyimi olan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.. ve saatleri kaç ile kaç arası?

 7. #97
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  81
  Kayıt için gelmenize gerek yok dediler. Pazartesi sts sınavı saat kaçta bilen var mı?

 8. #98
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  1
  Universite mail atmis bilgilendirmek amacli. Saat 14.00 da pazartesi gunu duzey belirleme sinavi olacakmis..

 9. #99
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  23
  Alıntı tobeornottobe Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Kayıt için gelmenize gerek yok dediler. Pazartesi sts sınavı saat kaçta bilen var mı?
  Programın başlamasından önce 25 Mart 2013 Pazartesi günü saat 14.00’da bir düzey belirleme sınavı uygulanacaktır. Dil yeterlik düzeylerinizin belirlenerek şubelerin oluşturulabilmesi ve eğitime mümkün olduğunca erken başlanabilmesi açısından bu sınava katılabilmeniz son derece önemlidir. Lütfen sınav günü en geç saat 13.30 da Yabancı Diller Yüksekokulunda olunuz.

 10. #100
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  48
  Bence Hacettepe Dil Merkezi, Ankara'da yapılabilecek en iyi dil merkezi tercihidir. İstanbul'u bilmediğim için böyle söylüyorum.
  Şöyle ki, bizlere ve ihtiyaçlarımıza odaklanıyorlar ve ona göre esnek çözümler üretiyorlar. ODTÜ gibi dediğim dedik değiller.

  Program olarak ilk dönem gramer, genel ingilizce ve reading parçaları olarak başladık. İlk dönem genel bir temel açısından iyi oldu. Sonrasında biz kursiyerlerin isteğiyle IELTS konusu gündeme geldi. Bir kısmımız IELTS'e geçmek istiyordu en başta. Sonra ocak ayının başlarında ÜDS/KPDS sınavlarının kalkıp yerine YDS'nin gelmesiyle ve dil eşdeğerliklerinde ufak değişmeler olmasıyla herkeste ÖSYM ve yapacağı dil sınavına karşı bir güvensizlik başladı. Aralık ayında aramızdan IELTS'e giren arkadaşlarında 4.5 ve 5 almalarıyla genel olarak IELTS'e bir gidiş başladı. Böylece kurstaki 34 kişiden birkaç kişi hariç herkes IELTS istediği için kursta toplu olarak IELTS programına geçildi. Aslında 2/3 IELTS, 1/3 YDS görmeye devam ettik. En azından YDS'den de kopmadık. İlk dönem sadece gramer ve reading ile sıkıcı geçen dersler ikinci dönem 4 beceri ingilizce ile çok zevkli geçmeye başladı. Kurs olarak IELTS'e geçişimizde tabi ÖYP koordinatörümüz Melike hocanın anlayışı ve iyi niyetliliği de çok önemli bir rol oynadı tabi.

  Şu an kursta 30 küsür kişiden 1 kişi sadece Kasım 2012 KPDS'de geçebilmişti. Ondan bu yana yaklaşık 20 küsür kişi IELTS ile 4.5 ve üstü bir not aldı. Bazıları daha girmediler ve önümüzdeki günlerde girip onlar da geçecek. O kadar çalışmaya, o kadar derse rağmen, o kadar arkadaşların gittiği özel KPDS felan kurslarına rağmen son YDS'de durum berbat. Yine birçok kişi 65 alamayacak, 80 küsürlük kişiler sınırdan belki geçecek. Ondan dolayı yeni gelenlere tavsiyem bir an önce IELTS'e yönelin. Hem ingilizce öğrenmiş hem de daha akıl sağlığı içerisinde bu süreci atlatmış olursunuz. Bir diğer şey ise sakın dışarıda YDS kursuna felan gitmeyin. Hacettepe'nin çok iyi YDS hocaları var ve bunlar sizlerin dersine giriyorlar.

  Hocalarla alakalı lakayıt oldukları ya da kursta sadece IELTS işlediğimiz gibi söylentiler nasıl çıkıyor bilmiyorum. Çünkü hocalar bence gayet ciddi ve kaliteli. Hatta bizlerin lakayıtlığını telafi etmeye çalışıyorlar. Ayrıca bu dönem dediğim gibi 1/3 YDS, 2/3 IELTS gördük. Yani tamamen YDS de değil, IELTS de. Bana kalsa 3/3 IELTS isterdim ama.

  Bizden sonra gelecek asistan arkadaşlar adına ben, kursla alakalı bildirim yaptım Melike hocaya. Sonuçta ÖYP dil kursları zaman içerisinde şekillenip daha iyiye gidiyor. Kursların arasında Hacettepe de, biz asistanları dinleyip kursu ona göre şekillendirmesiyle, gerek asistanlığımıza saygı gösterip üniversitenin imkanlarından kendi asistanı gibi yararlandırmasıyla öne çıkıyor. Kalacak yer meselesini kendimiz halletmemiz gerekiyor. Üniversitenin lojmanlarında ve yurtlarında yer çıkmıyor. O zaten kendi asistanına da çıkmıyor diye biliyorum.

  Sizlere son tavsiyem yersiz kaygılara düşmeyin. Bunun sonucunda da acele edip dışarıda kursa felan yazılmayın. Emeğinizin boşa gideceği YDS'ye değil, üstelik dil öğrendiğiniz IELTS'e hazırlanın. Her halükarda yeni Yükseköğretim Yasası'nda YDS'nin geçerliliği de eskisi gibi olmayacak zaten.

  Bence doğru yerdesiniz. Hacettepe çok başarılı ve özverili. Umarım kurstan iyi ingilizce seviyeleriyle ayrılırsınız.
  btmobbo bunu beğendi.
  Öğrenin. Zira unutulan bilginin gölgesi bile sizi yanılsamalardan korumaya yeter.

 11. #101
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  17
  Arkadaşlar Hacettepe'nin dil eğitimi konusunda herhangi bir endişeniz olmasın. Öncelikle sınıflarınızı belirlemekle başlanıyor, seviyelerinize göre sınıflar belirlendikten sonra üç hoca ile başlıyorsunuz. Her bir hoca farklı bir alanda sizinle ilgileniyor ama temelde aynı kitap işleniyor. İlk dönem biraz sıkılabilirsiniz çünkü en basit kısımlar bile anlatılıyor, seviyeniz ne olursa olsun belli bir alt yapı oluşturmak için bu yapılıyor. Bizim için çok sıkıcı geçmişti bu dönem. Zaten 2012 Ekim döneminde eğitime başlamıştık. Malum o dönem YDS'nin geldiği ve hepimizin allak bullak olduğu dönemdi. Kasım KPDS'de bizim sınıftan sadece 1 kişi geçer puan almıştı. Ara tatile girdiğimizde ne yapılacağı belirsiz, yeni sınav belirsiz, her şey karman çormandı. ama hocalarımız tecrübeliydiler ve sınava göre değişiklik yaptılar. IELTS'i de kurs çalışmalarına dahil etme fikrini öne sürdüler. Üç farklı çalışma planı hazırlamışlardı ve bize de anket şeklinde sunarak, hangisini istediğimizi sorup buna göre çalışma planını belirlediler.
  Kafanızda ODTÜ niye olmadı, keşke olsaydı soruları olmasın, çünkü bu konuda işini bilen bir yerdesiniz. Sadece bir hocamız sorunluydu,o da bir şekilde arada kaynadı. Biz IELTS çalışmalarının ağırlıklı olduğu seçenekte karar kıldık ve hocalar da buna göre bize eğitim verdiler. Emin olun 1,5-2 ayda biz bu eğitimi aldık ve şu an IELTS'den geçemeyen tek bir arkadaşımız yok. Hatta kursun en başında 2 arkadaşımız daha IELTS eğitimi almadan sınava girip geçmişlerdi sınavı. O yüzden bu sınav konusunda endişeniz olmasın. Ücreti biraz fazladır ama inanın sonrasındaki rahatlık buna değiyor.
  Hacettepe'nin şartlarından bahsetmek gerekirse, öncelikle uzuun kuyruklara hazırlıklı olun. Her yerde, kantinde, yemekhanede ve tabi ki de dolmuş ve otobüslerde.. Size bir öğrenci-hoca arası bir kimlik kartı veriyorlar ama o kartla maalesef EGO indirimi alamıyorsunuz. Sadece Hacettepe'nin imkanlarından faydalanabiliyorsunuz.Okulun Ankara'nın her yerine belli saatlerde ücretsiz servisleri vardı biz ordayken, hala var mı bilmiyorum ama inanılmaz kolaylık sağlıyordu. Otobüs çilesi çekmekten kurtuluyorsunuz. Yemekleri güzeldir ve 1,75TL'ye 4 çeşit ve gayet de leziz yemekler yiyebilirsiniz.
  En büyük sorun kalacak yer problemi. Arkadaşlar gitmeden mutlaka bi yer bulun çünkü bize normalde verilmesi gereken Hacettepe öğrenci evlerindeki yerler ayrılmamıştı ve hepimiz farklı şekilde kalacak yer sorununu halletmek durumunda kaldık. Özel yurt fiyatları geçen yıl en düşük 600tl civarıydı. Hacettepe'nin Sıhhıye tarafında bir yerleşkesi var, orda da 700tl civarıydı ama dediğim gibi ev arkadaşı bulup ev problemini kendi kendinize halletmeniz en mantıklısı. Zaten sabah gidiş geliş sorununuz hiç bir şekilde olmayacak, personel servisleri her sabah-uzaklığına göre- ortalama saat 7.45'te sizi alıyor.
  Bunun dışında hocalarımız çok yardımcı oldular. Bi sorununuz olduğunda hepsi sizin için uğraşıyor. Sınıf ortamınız da çok önemli. Şahsen bizim sınıf hem eğlendi hem Ankara'nın tadını çıkardı hem de sınavı geçti. Umarım sizin için de her şey güzel olur, gidecek arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun diyorum.
  btmobbo ve anadolu-15 bunu beğendiler.

 12. #102
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  49
  selamlar ben Hacettepe dil merkezine yerleştim, ÖYP ile atandığım üniversite de Hacettepe. Ben dil merkezine yerleştim ancak muvafakat işlemleri devam ettiği için çıkıp gelemiyorum maalesef. acaba önceki dönemlerde bu tür durumlarda kursa gec katılan oluyor muydu? benim için süreç bu şekilde mi ilerleyecek? çok üzülüyorum eğitimin bir gününü dahi kaçırmaya tahammülüm yok lâkin bürokrasi işte ne yapsam olmadı yine en kısa sürede gelmeye çalışacağım ancak daha bir buçuk ayım var gibi görünüyor. ne yapmalıyım?

 13. #103
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  171
  dil eğitimine giderken kadromuzun olduğu üni ye vereceğimz belgeler arasnda X Üni si dil eğimitini kazandı belgesi var.onun çıktısını alabilen var mı?

 14. #104
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  09-2013
  Mesaj
  1
  Arkadaşlar kayıt için neler gerekiyor? Bugün gerekli olan evrakları alıp yola çıkmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 15. #105
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  9
  ekranı print screen yapıp kenarlarını temizleyip verdim kabul ettiler. tarih yazmıyor diye sıkıntı yaptım ama sorun olmadı. bir önceki dönemden bir arkadaşın dosyasına baktık,tüm tercihlerin göründüğü ve yerleştirildiği yer-tarih yazan bir evrak teslim etmişler. ama sistem ekranda değişiklik yapmış sanırım.
  Son düzenleyen sidneh, 27-09-2013 saat 14:05.
  mhmtnl ve anadolu-15 bunu beğendiler.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Anadolu Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar
  Anadolu Üniversitesi forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 188
  Son Mesaj: 23-02-2016, 22:58
 2. Selçuk Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar
  Selçuk Üniversitesi forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 80
  Son Mesaj: 20-01-2016, 16:49
 3. Marmara Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar
  Marmara Üniversitesi forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 51
  Son Mesaj: 05-03-2014, 15:50
 4. Sakarya Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar
  Sakarya Üniversitesi forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 30
  Son Mesaj: 31-01-2014, 14:32
 5. Akdeniz Üniversitesi Dil Merkezini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan burchn
  Cevap: 16
  Son Mesaj: 11-11-2011, 13:05

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git