Alıntı kaze Demiş ki: Mesajı Görüntüle
mezuniyete kasıt ilişiği kesme ve düzenleme tarihidir diplomayı eylülde alırsınız örneğin fakat düzenlenme tarihi yani hak ediş tarihi 23 hazirandır burada bi sıkıntı yok fakat öyp başvuru son tarihi 25 temmuz ve sizin hak edişiniz 27 temmuz işte burada bi sıkıntı war... bazı üniler bu durumda sizi kabul etmeyebilir bazıları kabul edebilir gibi bi görüş halbuki böyle bi durum yok kanun gereği kabul etmemesi lazım cünkü başvuru şartı "lisans mezunu" olmak zaten bu ibareden bu anlam çıkar... fakat konu kesinlikle yök'e danışılmalı bilgi edinmeden ve oradan gelecek olan cvp itina ile saklanmalı ki olumlu bir belge niteliğinde ileride kullanılsın şayet oradan olumsuz cevap gelirse aman başvurayım belki ünideki idare bunu yutar yutmazsada seneye tekrar denerim mantığının yaptırımı idealist birisi için cok agır olur ÖYP defteri yüksek oranda kapanır o yüzden bu şekildeki çelişki konularda yökten görüş olmak çok önemli zamanda daraldı bilgi edinmeden bi cvp istesen 15 günden önce gelmez.... bu durumda olan arkadaslar lütfen konuyla ilgili yök'ün görüşünü alın buradaki yorumlar sadece yol gösterici resmi bir dayanak değil ama yökün kararları veya görüşü herhangi bir mağduriyet üzerine (olumlu-olumsuz) iddia edilebilecek ve resmi belge niteliğini taşıyan ifadeler...

buradaki yorumlar resmi değil derken tabiki herkes fikrini yönetmeliğe göre söylüyo yada oraya dayandırıo ama bi dava açsanız farumda öyle dediler ama diyemezsiz.... yanlış anlaşılmasın..
Sen başvuru süresi dolduktan sonra mezun olunmasının sorun oluşturduğunu söylüyorsun anladığım kadarıyla, buna kesinlikle katılıyorum, tartışmaya bile gerek yok.

Shockhan ile konuştuğumuz mesele ise şu : O, ilanlar çıktığı günden önce mezun olunmalı diyor, saçma olan bu, yani bugün ilanlar çıkarsa eğer, en son geçen hafta cuma ilişiğini kesenler başvuru yapabilecekmiş bazı üniler için.

Ama böyle bir şart koşulmamış yani şu tarihte mezun olunacak demiyor ilanlarda, bu nedenle ünilerin bunu isteme hakkı olamaz.