+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Bulunan 31 den 40 - Toplam 61

Bölge İdare Mahkemesi YÖK'ün ÖYP Adaletsizliğine Dur Dedi!

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda Bölge İdare Mahkemesi YÖK'ün ÖYP Adaletsizliğine Dur Dedi! Konusunu İncelemektesiniz

Haklısın şundan evet kararı daha önce almaları gerekirdi ek kontenjandan sonra ama bu bence gerekli ...


 1. #31
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  10
  Haklısın şundan evet kararı daha önce almaları gerekirdi ek kontenjandan sonra ama bu bence gerekli ona bakarsan bir sürü toeic magduru insan war bir anda herseyi kaldırdılar kimse bişiy diyemedi ve haksızlıga ugradı bence gerekli geç kalınmıs bir uygulamadır bu

 2. #32
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  354
  Alıntı acquatina Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar o zaman 2 yarıyıl içinde lisansüstü eğitime başlama dayatması da bu emsal karar neticesinde geçersiz olabilme potansiyeline sahip görünüyor. Bu arada görevden atılan arkadaşımız umarım geçen süre zarfındaki maaşlarını toplu olarak alır )
  ben de belirttiğiniz sebeple atılırsam, halihazırda devam eden lisansüstü eğitimimi geçerli saymadıkları için mahkemeye başvuracağım.

 3. #33
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  24
  Bence dil karari alinacaksa bir an once alinmali. En azindan insanlarin kpds'ye calismaya firsatlari kalir.

 4. #34
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2010
  Mesaj
  45
  Dava sonucunda yürütmeyi durdurma kararı alan arkadaşın hukuki olarak hakkını araması çok güzel.Bizde davamızda yürütmeyi durdurma istemiştik Danıştayda ama istemimiz ret edildi varsın hayırlısı olsun sonuçta kararın yürütülmesi herkes için geçerli olacak.Benim sorum şu alınan kararın içeriğinde görevlendirme için 65 puan şartı geçerliydi.Böylelikle kararın yürütülmesi durduğundan acaba şu an görevlendirme için bu 65 puan şart olarak ileri sürülmeyecek sanırım.Bu konudaki fikirleriniz nelerdir?
  Yalova Üniversitesi
  Hukuk Fakültesi
  Mali Hukuk A.B.D

 5. #35
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  382
  yök 50 puanı alamayan az sayıdaki araştırma görevlisi için 50 dil barajı getirecek öle mi? bu çok komik değil mi? ayrıca 50 alamayan insanlar bilim yapmasın gibi bazı talihsiz açıklamalar gördüm, eminim bunu söylerken "nasılsa dil puanım var, baraj getirilsin de 4 sene emek verip ortalama yapan, ales kursuna gidip ales puanını yükselten, tüm bunların üstüne bir de yüksek lisans yaparak sayfalarca tez yazan, kısacası emek veren insanların önüne sadece dil avantajıyla geçerim" düşüncesine sahip değilsinizdir!!! herkes tabii ki kbu kararlendince bazı şeyleri isteyecek ama bilim bilim diye bilimi ağzına sakız edenler şunu unutmamalıdır " bilim insanlığa hizmet etmektir" kolej mezunları ya da büyük şehirlerde üniversite okuyanların ekmeğine yağ sürmekten öteye geçemez bu karar! yök başkanı anadoluda yetişen ve imkanı olmayan gençlerin önünü açacağız demişti artık yorum sizin!

 6. #36
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  173
  Bence de dil şartının damdan düşer gibi zorunlu hale getirilmesi hukuki olmadığı gibi etik de değildir. Şöyle ki Osmanlı Tarihi çalışan bir insanın İngilizce'den önce Osmanlıca bilmesi gerekir. Fransız dili ve edebiyatı alanında çalışmalar yapan bir öğretim üyesinin her şeyden önce Fransızca bilmesi gerekir. Oldu olacak herkesin alanına göre yabancı dil şartı getirsinler. Kimse doçent olmak için harıl harıl 65 almak zorunda kalmasın sonradan. Bunun denetimini nasıl yapacaksın. Daha KPDS'de dil sayısı yeni arttı. Herkes de bir İngilizce hevesidir gidiyor. Hayır bir şey öğretseler, öğrensek neyse. Kendimi bildim bileli İngilizce çalışırım. Öyle süper de bir notum yok. Bu programın amacı genç akademisyenlerin önünü açıp üniversitelere torpilsiz, kaymaksız öğretim üyesi yetiştirmek değil miydi? Hani her türlü imkanı sağlayacaklardı. Dilse dil, paraysa 50000 TL'lik bütçe, kadroysa 33/a ve devamında yrd. doç. önceliği. Ama gelinen noktada geriye doğru bir süreç işlemeye başladı. Üniversitelerden öyp'ye ciddi bir tepki geliyor. Farklı dilde, dinde, renkte, ırkta, ideolojide insanların yer alması istenmiyor. Yok böyle bir dünya. Ama bunun adı o zaman bilim olmaz, bilimsel aymazlık olur...

 7. #37
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  99
  Arkadaşlar henüz bir hüküm yok bu yalnızca bir ara karar yürütmenin durdurulmasına karar verilmiş ancak dava süreci devam ediyor unutmamak gerekir ki telafisi güç zararlar doğurabilecek durumlarda her zaman yürütmenin durdurulması kararı verilebilir bu karar yargılama sonucunu gösterecek nitelikte değildir. Ayrıca olayda bahsedilen arkadaşın atama tarihi esas alınırsa onu için 50 puan sınırı bir ihtimal makable şamil sayılabilir ancak bu 50 puan sınırı zaten kanuni sınırla aynıdır. Nitekim yargılama sonunda çıkabilecek hüküm o arkadaş için dahi şu an net değildir ve hükmün gerekçesi son derece önemlidir. Bir kez daha söylüyorum ki yürütmenin durdurulması kararı hüküm değildir ve davanın sonucu bu karara bağlı ve hatta alakalı değildir. Bu ara kararın alınma sebebi yalnız 'telafisi mümkün olmayan zararlar doğabilmesi' olarak kanunda geçen şart ile alakalıdır ve ara kararda bu açıkça belirtilmiştir. Ayrıca bu sene öyp ile atanan arkadaşlar bakımından ise benim getirebileceğim hukuki yorum kesinlikle 50 olan kanuni sınırla bağlı olduklarıdır ancak 65 puanlık sınır açıkça mevzuata aykırıdır ve kendini yasama organı sanmış olan YÖK'ün hukuken bir anlam taşımayan bir gafletidir. Bu yorumlar hiçbir şekilde benim veya bir tanıdığımın durumuyla alakalı değildir nitekim üds'den 90 bekliyorum ancak hukuki mevzuat bu yöndedir. Bir hukukçu olarak yorumumu paylaşmak istedim bahsedilen mevzuatı bir çoğumuz bildiğinden ekleme gereği duymadım.

 8. #38
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  03/11/2011 tarihinden önce atananların mağduriyetleri giderilir umarım. Ama bu tarihten sonra atananlar için bu kararlar aynen uygulanır. YÖK geri adım atmaz diye düşünüyorum. Hatta bu ay içinde açıklanacak olan yeni esas ve usullerde yeni zorluklar getirilebilir.

 9. #39
  Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Nerden
  konya
  Mesaj
  1.372
  Alıntı alpertunga84 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  03/11/2011 tarihinden önce atananların mağduriyetleri giderilir umarım. Ama bu tarihten sonra atananlar için bu kararlar aynen uygulanır. YÖK geri adım atmaz diye düşünüyorum. Hatta bu ay içinde açıklanacak olan yeni esas ve usullerde yeni zorluklar getirilebilir.
  önceki mağduriyetler engellensin de üstat.zira bir kanunun çıktığı tarihten öncesini kapsaması çok saçmadır.
  kanun çıktıktan sonra zaten o kuralları bilenler ona göre hareket ederler.
  ßĪ¥ØŦĪẔĪҚ

  Senin Hile Ve Yalanlarınla Baş Edemedim, Bu Bana Dert Oldu Önünde Diz Çökmedim Ya, Bu da Sana Dert Olsun !

 10. #40
  Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Nerden
  konya
  Mesaj
  1.372
  Alıntı shockhan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocam şurda kalmış atamaya 2 ay yeni karar alma zamanımıdır allah aşkına
  dilden koyacaklar şimdi 65 şartı hayda o kadar adam perperişan
  belki hayra olur kararlar hocam dur hele ya
  mesela y.lisans şartı falan kalkar tamamen
  ßĪ¥ØŦĪẔĪҚ

  Senin Hile Ve Yalanlarınla Baş Edemedim, Bu Bana Dert Oldu Önünde Diz Çökmedim Ya, Bu da Sana Dert Olsun !

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Ve Allah 'oku' dedi! Dedi de, kime dedi?
  Kitap/Gazete/Dergi forum içinde, yazan biyofizik
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-03-2012, 07:57
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-12-2011, 17:43
 3. OKAN ÜNİVERSİTESİ İdare Hukuku Lisans Mezunu olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 09-08-2011, 11:03
 4. DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden lisans, Şehir ve Bölge Planlama veya Bölge Planlama Anabilim Dalında Yüksek Lisans Yapmış yada yapıyor olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 15-07-2011, 13:26
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 01-12-2010, 12:19

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git