reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 4 İlkİlk ... 234
Bulunan 46 den 51 - Toplam 51

Makale: ÖYP'de %3'lük Kesinti ve Tercih Sayısının Arttırılması İçin Dilekçe

Anasayfa Haberleri Forumunda Makale: ÖYP'de %3'lük Kesinti ve Tercih Sayısının Arttırılması İçin Dilekçe Konusunu İncelemektesiniz

novgorod Demiş ki: En azından istifa edenlerle görevine son verilenler arasında bir ayrım olsa... Özellikle ...

 1. #46
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  68
  Alıntı novgorod Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  En azından istifa edenlerle görevine son verilenler arasında bir ayrım olsa...
  Özellikle de göreve son verilmesi devleti dolandırmaktan, banka hortumlamaktan değil de okulun 35'le göndermemesinden kaynaklanıyorsa....

  Arkadaşlar aslında tek bir soruma içten bir cevap arıyorum hepsi bu: Görevinize son verildi ve bundan böyle yeni başvurularınızda (devamlı olarak) % 10 puan kesintisi yaşayacaksınız. Ne hissedersiniz?

  Olmamasını dilerim ama kadrosunu aldıktan sonra çeşitli sebeplerle hem işine son verilecek, hem de kendi istifa edecek arkadaşlarımız da olacaktır, puan kesintisini savunanlar arasında. Artık hiçbir şey söyleyemiyorum, ancak o zaman devamlı kesintinin mantıksızlığını yaşayarak öğrenecekler. Sanıyorlar ki insanlar birer makine, makine olmayanlar ise "memur zihniyet"nde (öypli memur değil sanki) ve her şey güllük gülisatanlık. YÖK birtane, üniversitelerin çıkarlarını düşünmeye hakkı var ama araştırma görevlisi gık diyemez, haklarının iyileştirilmesini istemek bencillik, akademik anlayış yoksunluğu ve memurluk.... ölsün gebersin zaten araş. gör!

  Beni YÖK ve üniversitemden ziyade, meslektaşlarım yordu yemin ederim!
  meslektaşlarınız sizinle aynı görüşte, bu puan sıkıntısını yaşayanlar genelde öypli olmak için can atanlar novgorod hocam. ben arş. görevliliğimin elimden alınmasını değil, bana sunulcak güzel imkanlar dahilinde bilimsel çalışmak ve kaldı ki insan olduğumu da bir kere hatırlatarak memur olarak değil akademisyen olarak çalışmak istediğimi belirtiyorum. inanın bu 35. madde süreci çok sancılı bir süreç, ev kuramıyorsunuz, ha gitti gidecek diye 3 aydır bekliyorum öğrenci yurdu bile olmayan bir şehirde öğretmenevi, torpil arayıp polisevlerinde köşe bucak sürünüyorum, iki ev arası mekik dokuyorum. aldığım 1900 ün de 1000 lirasını gecelik 32 liradan veriyorum; geri 900 ile dışarda karnımı doyurmaya faturalarımı ödemeye ve bilimsel çalışma yapmaya harcıyorum. ve yökü aradığımda bir ay daha sürer işiniz diyor. yani bu şartlar size çok mantıklı geliyor ise kesin %10 u. ama emin olun kalite düşecek. puanı olan akademisyenler var yer değiştiriyor tayin süreci yok mecburi hizmet yerine kendine başka şartlarda ortam arıyor. bunun yerine aslında keşke bir yıl tercih yapamaz o insan, 1 yıl sonra yapabilir ibaresi konsaydı durum böyle olmazdı. kesinti çok saçma, aldığım puanın kesintisi ömür boyu akademisyenleri etkileyecek... bu şekil sıkı yönetim ve katı kuralcılık olmaz. nihayetinde herkes insan. bu işe adımını atmadan kimse kimsenin ne çektiğini bilmez. ben de atanmadan önce sizler gbi düşünüyordum, giremem falan diyordum ama ne yazıkki çalıştım alesi yükselttim; girdim. beni diğerleri etkilemedi fazla. sadece yaptırım dediğim gibi bir yıl içinde başvuramaz, sonra başvurma şartı gelsin. insanın puanını ömür boyu %10 kesintiye uğratamazsınız.

 2. #47
  shockhan
  Misafir
  .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ............................................

 3. #48
  shockhan
  Misafir
  .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ............................................

 4. #49
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  354
  Hakkımı nerede ne şekilde arayacağımı çok iyi biliyorum ben, sadece elimde ilişiğimin kesildiğine dair yazılı belge olmadan dava açamıyorum ve bu nedenle Ağustos'u bekliyorum.
  İlk günden bu yana işten atılacağım söylendiği için mahkemeye nasıl başvurulur, hangi yol izlenir öğrenmemek mümkün değil.
  Burada "üç kuruşa beş köfte" gibi ancak mahalle kavgasında edilecek seviyesizlikte ifadeleri kullanan insanlardan usûl öğrenecek değilim.
  Üstelik ben size tüm alımlar ÖYP olursa kefil bulamayan akademiden vaz mı geçsin, diyorum; siz bana neler söylüyorsunuz.

 5. #50
  shockhan
  Misafir
  .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..............

 6. #51
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  354
  Kadro almakla her şey bitmiyor, üniversitelerde kefil ve benzeri pek çok problem sebebiyle yönetimle muhatap da oluyoruz, çözüm üretmeye de çalışıyoruz, somut biçimde haklarımızın peşinden de koşuyoruz. Her sabah uyanıp işe gittiğimizde aynı sıkıntıları gidermeye çalışan başkaları değil, bizzat biziz. ÖYP toptan kapansın demiyorum, ÖYP'de bu gibi yaptırımlar olduğu sürece tüm alımların bu yöntemle yapılması makul değildir diyorum. Destek vermediğim konu başlığına da elbette fikirlerimi yazacağım, çünkü devamlı bir kesinti fikrine karşı çıkıyorum, bu durum sadece destek veren talep sahiplerini değil herkesi ilgilendiriyor ve bunu tam da ilgili başlığın altında belirtiyorum. Sürekli yok başlığın altına yazmayın, yok şunu yapın bunu yapmayın diye "öğretici" tavırlar takınmanızı anlamak çok güç. "Bilim" sözcüğünü robotlaşmak olarak okuyan ve bilimi dilinden düşürmeyen biri için köfte-ekmekli önyargılı hor gören deyimler çok yerinde (!) bir tercih... İstediğim yere saygı çerçevesinde her türlü fikrimi yazmaya devam edeceğim! ÖYP sebebiyle yeterince yıpranan sinirlerimi bir de sizinle gireceğim sonuçsuz tartışmalarla, kelime oyunlarıyla bozamam. Sizi de saygı ve resmiyetten uzak ifadelerinizle baş başa bırakıyorum.

 7. 17-03-2012, 16:48

  Misafir

  Sebep
  gereksiz


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. %3 Kesintisi ve Tercih Sayısının Arttırılması için Dilekçe !...
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan CemSoganci
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 06-03-2012, 20:12
 2. Cevap: 38
  Son Mesaj: 15-11-2011, 18:08
 3. ÖYP ile ek yerleştirmede yanlış tercih yapanların engellenmesine yönelik dilekçe
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan yorgunsavaşçı
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 13-10-2011, 15:15
 4. Makale: ÖYP Alımları İçin Dilekçe
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 30
  Son Mesaj: 24-06-2011, 23:15
 5. öyp fizikçiler ve tercih sayısının azlığından şikayet edenler...
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan ahmet212121475
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 16-06-2011, 23:29

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git