reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 5 İlkİlk ... 2345 SonSon
Bulunan 46 den 60 - Toplam 66

İşten Çıkartılan ÖYP Araştırma Görevlileri Köşke Davet Edildi

Anasayfa Haberleri Forumunda İşten Çıkartılan ÖYP Araştırma Görevlileri Köşke Davet Edildi Konusunu İncelemektesiniz

mgulcur Demiş ki: [ı]50 geçemedin akademisyen olamazsın mı? Bu sınavların akademi dünyasıyla hiçbir ilgisi yok. ...

 1. #46
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Mesaj
  51
  Alıntı mgulcur Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  [ı]50 geçemedin akademisyen olamazsın mı? Bu sınavların akademi dünyasıyla hiçbir ilgisi yok. Tamam kişilerin atlaması gereken bir basamak.[/ı]

  üds kpds gibi sınavların akademik çalışma ile ilgisi yok demişsiniz, evet belki haklısınız sınavlar yeteri kadar belirleyici ve iyi nitelikte degil. Ama belirli bir çalışma sonrası yada ingilzice birikimi sonrası %65 başarı tutturmak o kadar da zor degil. 2 sene içinde 65' lik seviyeye bir zahmet gelsin akademisyen adayı yahu! Ben sadece onu eleştiriyorum yoksa herkesin aldığı eiğitim, geçmişi...vs tabiki bir degil. şu sınav kötü, bu sınav zor, ingilzicesi olmayan akademisyen olamayacak mı...vs gibi düşüneceleri sık sık dile getirerek insanları galeyana ve rehavete sürüklüyorsunuz.
  Akademik çalışmada ingilizce olmazsa olmaz, yök de bunu kural olarak koymuş. Bundan kaçış yok, öğrenmek ve oyunu kurallarına göre oynamak zorundayız denilmesi lazım. O sınavlara çalışılmasının az da olsa öğrenciye faydası var, temelini oturtmak bakımından.

  Zor olmayan birşey büyütüle büyütüle zormuş ve aşılması imkansız bir problemmiş gibi sunuluyor önünüze. Kendimize güvenmemiz ve çalışmamız lazım, söyleyeceklerim bu kadar. Ingilizceden yüksek almış ahkam kesiyor diyen arkadaşları da huzurlarınızda kınıyorum, biraz düşünüp gerçekçi hareket etmenizde fayda var. Teşekkürler.
  katılıyorum hocam

 2. #47
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  354
  Meclistekilerin de bahar dönemi ÜDS/KPDS'den en az 65 alamayınca "ilişikleri kesilse" nasıl olur... Yazılacak çok şey var da nötr yorumlar yapmak durumundayız forumun devamlılığı için.

 3. #48
  ekaraca1989
  Misafir
  yok hala üds ölçmüyor diyorlarsa toefl a girsinler bir tek allahın kulu dıyemezkı toefl olcucu degıl.
  http://video.memurlar.net/video/2742/?csface=1
  cumhurbaşkanı ile görüşme linkde isteyen izleyebilir.üds şartını bile bile girip 65 i geçemeyenler yakında atılacak gidecek kapısıda olmayacak.(zamanında dil şartı olmayanlar hariç)
  Alıntı Kadir80 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  katılıyorum hocam

 4. #49
  shockhan
  Misafir
  dilden baraj koysunlar; çok mu zor yahu?

 5. #50
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Mesaj
  1.279
  dilden baraj koyarlarsa dil eğitimi ortadan kalkar
  halbuki sistem eğer dili düşük ve kazanmaya yeticek kadar başarılı ise arkadas ona biz dil eğitimi veririz diyor
  Tek Bir Şeye İhtiyacımız Vardır; Çalışkan Olmak !...
  Mustafa Kemal Atatürk

 6. #51
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  4
  Alıntı mgulcur Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  50 geçemedin akademisyen olamazsın mı? Bu sınavların akademi dünyasıyla hiçbir ilgisi yok. Tamam kişilerin atlaması gereken bir basamak.

  Üds kpds gibi sınavların akademik çalışma ile ilgisi yok demişsiniz, evet belki haklısınız sınavlar yeteri kadar belirleyici ve iyi nitelikte degil. Ama belirli bir çalışma sonrası yada ingilzice birikimi sonrası %65 başarı tutturmak o kadar da zor degil. 2 sene içinde 65' lik seviyeye bir zahmet gelsin akademisyen adayı yahu! Ben sadece onu eleştiriyorum yoksa herkesin aldığı eiğitim, geçmişi...vs tabiki bir degil. Şu sınav kötü, bu sınav zor, ingilzicesi olmayan akademisyen olamayacak mı...vs gibi düşüneceleri sık sık dile getirerek insanları galeyana ve rehavete sürüklüyorsunuz.
  Akademik çalışmada ingilizce olmazsa olmaz, yök de bunu kural olarak koymuş. Bundan kaçış yok, öğrenmek ve oyunu kurallarına göre oynamak zorundayız denilmesi lazım. O sınavlara çalışılmasının az da olsa öğrenciye faydası var, temelini oturtmak bakımından.

  Zor olmayan birşey büyütüle büyütüle zormuş ve aşılması imkansız bir problemmiş gibi sunuluyor önünüze. Kendimize güvenmemiz ve çalışmamız lazım, söyleyeceklerim bu kadar. İngilizceden yüksek almış ahkam kesiyor diyen arkadaşları da huzurlarınızda kınıyorum, biraz düşünüp gerçekçi hareket etmenizde fayda var. Teşekkürler.
  Hocam yorumunuzun hepsine katılamamakla birlikte haklı tarafı net olan noktalara deyinmişsiniz. Farklı yorumlarıyla bizlerin yaşadığı süreci anlamayanlara bir pencere açmak istedim. İnsanların, geçmemiz gerekli olan sınavları sadece ATLANMASI GEREKEN BİR BASAMAK olduğunu, bilimsel çalışmalarla makalelerle kıyasının çok üzücü olduğunu anlamasını istiyorum. Aldığımız notlarla arkadaşlarımız eğitim sürecinde çokda başarılı ilerliyorlar. Bu sürece katılan herkez belli başarılar elde etmiş kişiler bugün yada birsonraki gün ingilizceyi öğrenip kullanabilmenin şart olduğunun idrakindeler. Biz ilk öyp grubu olarak tam alt yapısı olmadığı için kursu vereninde alanında çelişkili geçirdiği genel ingilizce ağırlıklı 6 aylık süreden sonra üzerine katabildiğimizle ilerliyoruz. Çıkarılan arkadaşların bu şansı kalmadı. Sınav formatı içeriği şu an tartışılan konu değil ama yaşadığımız çelişkileri insanların anlaması çok da zor değil .toefl ı hangi akademisyen geçmek istemez yurt içi yurt dışı için bir engeli aşmak istemez. Keşke bu yönde bir eğitim alsaydık ve başarısızlık halinde ne ile karşılaşacağımızı net bilseydik. biz mesuliyetinden bihaber olduğumuz kurallarla karşılaştık. Yök sistemi daha iyiye götürmek için uğraşıyor mağduriyet oluşturmak için değil fakat arkadaşlarım mağduriyet yaşadı. Şahsi kanaatim öypden çıkarılanlar akademik hayatlarını devam ettirmek için çabalıcak ama öyp sürecinde verilen emek ve zaman az değil.

 7. #52
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  Mağduriyetler çözülmeli. Kararın alımından sonra 2 yıl daha süre verilmeli bu arkadaşlara. Bu verilen ek 2 yıl içinde de hala geçemiyorlarsa, bir zahmet sonucuna katlansınlar.

 8. #53
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Nerden
  Ankara'dan
  Mesaj
  104
  Burada tartışılacak bir durum bile yok aslında. Atanan vatandaşlar atandıklarında gerekli koşulları sağlıyorlardı, göreve başladılar ve görevlerini yapmaya devam ettiler. Bir fasıl geldi, YÖK yeni kararlar aldı (dil şartı, iki yarıyıl içinde eğitime başlama şartı vs). Göreve başlayan vatandaşlar işten atılarak neye uğradığını şaşırdı. Yasalara göre bir karar alınacaksa, alınan karar, kararın alındığı tarihten sonraki süreci kapsar. İyileştirmeler geriye yönelik yapılabilir, fakat mağduriyet söz konusu olduğunda böyle bir uygulama haksız ve yersiz olur. Şu anda işten atılan vatandaşların hakları yenmiştir. YÖK bu şartı bu vatandaşlar işe yeni girdiğinde koysaydı, en azından dil şartını yerine getirmek için daha tedbirli olabilirlerdi. Yeterli puanı şimdiye kadar almış olup olmamaları bizi ilgilendirmez. Bu vatandaşlara bu hak verildiyse geri alınamaz, bu kadar basit. Atama yapılmadan önce şart getirilseydi kimse hak talep edemezdi. Bu, Cumhurbaşkanlığı görev süresi olayına benziyor. Cumhurbaşkanı söz konusu tarihte 7 yıllığına seçilmişti. Ama sonradan yasa çıkarıldı ve Cumhurbaşkanlığı görev süresi 5 yıla düşürüldü. Ama kararın alındığı tarihten önce 7 yıllığına seçildiği için halihazırda Cumhurbaşkanının görev süresi 5 yıl değil, 7 yıl olarak kabul edildi. Bundan sonraki Cumhurbaşkanı 5 yıl görev yapacak. Şimdi apar topar Cumhurbaşkanına sizin görev süreniz doldu gidin diyebilirler mi?

 9. #54
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  10

  ulennnn

  Alıntı feyyazzeren Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  sende oturup en baştan 90 lisans ortalaması yapsana yaaa !!!!!!!!!!! işçi olarak alalım seni bizim fakülteye olur mu
  feyyaz adamım ne kafanı yoruyorsun bunlala

 10. #55
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  3
  Alıntı taluyka Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  atandıktan sonra daha önce istenmeyen şartlar getirildi demişsinz de zaten atanmadan önce bu şartlar belirtilmişti.herkes bilerek başvurdu .bence bir insan bir yılda 50 üzeri puan alamıyorsa akademik yönden de başarılı olamaz. buradasuç yökün dil puanı olmayan insanları alırsan sonra işten çıkarıldıklarında da sizin başınıza dert olurlar.
  Peki dilden 65'in üstünde alıpta, ales gibi ilköğretim 2. sınıf düzeyindeki sorularla zar zor 70 alan üstün zekalılar!!! akademisyen olabilirler mi sence????

  Bence koyacaklar aleste 90 barajını ondan sonra yapılacak bu tartışma...

 11. #56
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  19
  bu ülkede herşeyden önce psikolojisi bozuk 50 D Lİ ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ VARDIR ayrıca alınırken yine en çok zorluğu çeken 50 d li lerdir.

 12. #57
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  68
  Arkadaşlar, ÖYP programına atanıyorsunuz, akademisyen olmak istiyorsunuz, ama ingilizce bilmiyorsunuz! Dünya'da ulaşabileceğiniz bütün kaynakların ortak dili ingilizce. Siz yabancı kaynaklara ulaşmadan, gerçekten verimli olabileceğinize inanıyor musunuz? Ben 2.5 yıl Kanada'da okudum. J-Stor diye bir site var duydunuz mu hiç bilmem? Oradaki veritabanının muazzamlığını görseniz, anlarsınız "yabancı kaynaklara ulaşmadan gerçekten verimli olabileceğinize inanıyor musunuz?" sorumun altında yatan mantığı. Kusura bakmayın ama, ben akademik personel olup da KPDS gibi bir sınavdan 65 üstü bir puan alamayan insanın bu işteki sevdasını sorgularım. Amacınız gerçekten "akademik kariyer" yapmak mı, yoksa "yav bir yardımcı doçent falan olayım da, sallarım başımı, alırım maaşımı" mı? ÖYP'ye en başından İngilizce zorunluluğu getirmemek bile başlı başına bir hata bence. Sizin eğitim alacağınız dil her ne kadar Türkçe dahi olsa, kişisel gelişiminiz için çok daha farklı kaynaklara ihtiyacınız olacak ve emin olun ki sadece Türkçe kaynaklar bu konuda fazlasıyla yetersiz. İngilizce zorunluluğunu sonuna kadar destekliyorum. Vergi Dairesi'nde veznedar değil, akademik personel olmak için başvuruluyor ÖYP'ye. Her işin bir ciddiyeti olmalı. Global dünya ile eş değer koşullarda rekabet edebilecek bilimsel alt yapının oluşması için İngilizce en temel şarttır. Olayları kendi tarafımıza bilemeden önce, bir ne yapmaya çalıştığımıza bakıp öyle değerlendirelim derim ben.

 13. #58
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  117
  Alıntı bulker Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar, ÖYP programına atanıyorsunuz, akademisyen olmak istiyorsunuz, ama ingilizce bilmiyorsunuz! Dünya'da ulaşabileceğiniz bütün kaynakların ortak dili ingilizce. Siz yabancı kaynaklara ulaşmadan, gerçekten verimli olabileceğinize inanıyor musunuz? Ben 2.5 yıl Kanada'da okudum. J-Stor diye bir site var duydunuz mu hiç bilmem? Oradaki veritabanının muazzamlığını görseniz, anlarsınız "yabancı kaynaklara ulaşmadan gerçekten verimli olabileceğinize inanıyor musunuz?" sorumun altında yatan mantığı. Kusura bakmayın ama, ben akademik personel olup da KPDS gibi bir sınavdan 65 üstü bir puan alamayan insanın bu işteki sevdasını sorgularım. Amacınız gerçekten "akademik kariyer" yapmak mı, yoksa "yav bir yardımcı doçent falan olayım da, sallarım başımı, alırım maaşımı" mı? ÖYP'ye en başından İngilizce zorunluluğu getirmemek bile başlı başına bir hata bence. Sizin eğitim alacağınız dil her ne kadar Türkçe dahi olsa, kişisel gelişiminiz için çok daha farklı kaynaklara ihtiyacınız olacak ve emin olun ki sadece Türkçe kaynaklar bu konuda fazlasıyla yetersiz. İngilizce zorunluluğunu sonuna kadar destekliyorum. Vergi Dairesi'nde veznedar değil, akademik personel olmak için başvuruluyor ÖYP'ye. Her işin bir ciddiyeti olmalı. Global dünya ile eş değer koşullarda rekabet edebilecek bilimsel alt yapının oluşması için İngilizce en temel şarttır. Olayları kendi tarafımıza bilemeden önce, bir ne yapmaya çalıştığımıza bakıp öyle değerlendirelim derim ben.
  ahhh bir babam olsaydı beni kanada da okutsaydı sonrada ahkam kesseydim eğitim şart diye. bırak bu işleri yaa

 14. #59
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  2
  Alıntı bulker Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar, ÖYP programına atanıyorsunuz, akademisyen olmak istiyorsunuz, ama ingilizce bilmiyorsunuz! Dünya'da ulaşabileceğiniz bütün kaynakların ortak dili ingilizce. Siz yabancı kaynaklara ulaşmadan, gerçekten verimli olabileceğinize inanıyor musunuz? Ben 2.5 yıl Kanada'da okudum. J-Stor diye bir site var duydunuz mu hiç bilmem? Oradaki veritabanının muazzamlığını görseniz, anlarsınız "yabancı kaynaklara ulaşmadan gerçekten verimli olabileceğinize inanıyor musunuz?" sorumun altında yatan mantığı. Kusura bakmayın ama, ben akademik personel olup da KPDS gibi bir sınavdan 65 üstü bir puan alamayan insanın bu işteki sevdasını sorgularım. Amacınız gerçekten "akademik kariyer" yapmak mı, yoksa "yav bir yardımcı doçent falan olayım da, sallarım başımı, alırım maaşımı" mı? ÖYP'ye en başından İngilizce zorunluluğu getirmemek bile başlı başına bir hata bence. Sizin eğitim alacağınız dil her ne kadar Türkçe dahi olsa, kişisel gelişiminiz için çok daha farklı kaynaklara ihtiyacınız olacak ve emin olun ki sadece Türkçe kaynaklar bu konuda fazlasıyla yetersiz. İngilizce zorunluluğunu sonuna kadar destekliyorum. Vergi Dairesi'nde veznedar değil, akademik personel olmak için başvuruluyor ÖYP'ye. Her işin bir ciddiyeti olmalı. Global dünya ile eş değer koşullarda rekabet edebilecek bilimsel alt yapının oluşması için İngilizce en temel şarttır. Olayları kendi tarafımıza bilemeden önce, bir ne yapmaya çalıştığımıza bakıp öyle değerlendirelim derim ben.
  evet arkadaşım söylediklerinde haksız sayılmazsın AMA şöylede bir durum var KPDS veya ÜDS ne kadar ayırtedici bir sınav sence?? benim puanım 63,750. doktora eğitimime devam ediyorum ve gerek duyduğum yabancı kaynağa da zorlanmadan ulaşabiliyorum. ulaştığım bu kaynaklarıda çok rahat bir şekilde okuyorum ve anlıyorum... YANİ hiçbirşey tam olarak senin düşündüğün gibi değil canım kardeşimm...

 15. #60
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2010
  Mesaj
  3
  Arkadaşlar merhaba,
  TOEIC sınavından Mayısta 65 aldım. Yüksek lisansa geçiş yaptım fakat tez yoğunluğundan son durumlardan habersiz kaldım. Ne zamana kadar süre tanındı bilen var mı?


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. 50/ Araştırma görevlileri Öyp'ye başvurabilir mi?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan enessom
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 09-03-2015, 09:49
 2. 2010 Girişli Öyp Araştırma Görevlileri
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan Siyahist
  Cevap: 22
  Son Mesaj: 07-09-2012, 17:48
 3. ÖYP Araştırma Görevlileri Toplantıları
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 02-08-2012, 17:54
 4. Ek İşe Ek Maaş Peki Araştırma Görevlileri?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan cay571
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-12-2011, 22:18
 5. Fizik Bölümü ÖYP Araştırma Görevlileri
  ÖYP İle Atananlar İçin Tanışma Forumu forum içinde, yazan güler
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-11-2010, 23:06

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git