reklam
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 26 - Toplam 26
Ağaç Şeklinde Aç15Beğeni

Akademik Köleler

Genel Güncel Olaylar Forumunda Akademik Köleler Konusunu İncelemektesiniz

zoso Demiş ki: hocam bunun örnekleri çok tabi ama değerli öğretim üyeleri de az değil, ...

 1. #16
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  544
  Alıntı zoso Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam bunun örnekleri çok tabi ama değerli öğretim üyeleri de az değil, şahsen ytü de bu yazılanları yapacak veya yaptıracak hoca tanımadım ben, en azından kendi bölümümde..bu tarz insanlar toplumun her kesiminde , her sektörde tüm kamu kuruluşlarında var...o yüzden mevcut durum hakkındaki değerlendirmeyi biraz demagojik bulsam da üniversitelerin geleceği hakkında ben de endişeliyim. kimilerinin sandığı gibi makamlar kurumlar ilim irfan sahibi insanlarla dolacak olsaydı son 10 yılda bazı şeyler tavan yapmazdı, bunlara kayırmacılık, yandaşçılık hatta çoluk çocuğun sabah akşam izlediği televizyon programları- diziler de dahil....herşeye olduğu gibi üniversitelere şekil verecek olan da işte bu zihniyet...bunu görmeyen insanlar, hangi evrende yaşıyor, nasıl bir mantık yürütüyor anlamış değilim...ben bu insanların sadece aklından değil inancından da şüpheliyim
  Ytu hangi bölüm ?

 2. #17
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  60
  Alıntı xkare Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Ytu hangi bölüm ?
  yıldız teknik hocam

 3. #18
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  10
  Şu yazıyı okuyunca çöktüm resmen ...Dipteyim şu an. Bunlar yaşanan gerçekler. Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın İnşallah demekten başka çare kalmıyor insana.. Öyp ile yeni yerleştirildim. YL'a 2 dönem üst üste giremezsek kadro ile de ilişiğimiz kesiliyormuş zaten. Ne olacak ne bitecek

 4. #19
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  60
  ya ben ciddi anlamda bi bunalım süreci yaşıyorum..harran eğitim kazandım ama doğru dürüst sevinemedim bile..şu süreçleri okuyunca sevinmem gerektiğinden emin olamıyorum açıkçası( öyp ile daha önce ataanan arkadaşlar umarım pişmaan değildir..daha önce yerleşen arkadaşlar durumlarınızla ilgili bilgi verirseniz gerçekten çok sevinirim..

 5. #20
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Nerden
  Can'-Ka No Rey
  Mesaj
  120
  Alıntı xkare Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Ytu hangi bölüm ?
  makina xkare hocam aynı bölüm

 6. #21
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  544
  Biz araştırma görevlilerinin haklarını savunan birim olmalı, ya hakkımızı savunup kötü kişi oluyoruz, yada sineye çekip oturuyoruz, 3.cüsü de lanet olsun diyip istifa ediyoruz. Sonra diyorlar neden ilk 100 de 1 üniversitemiz dahi yok.

 7. #22
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  AkademiSen şart. İnş böyle bir sendika kurulur. Yoksa ben kuracağım

 8. #23
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  544
  Alıntı Vahdet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  AkademiSen şart. İnş böyle bir sendika kurulur. Yoksa ben kuracağım
  İnş kurarsınız hocam
  Öyle şeyler görüyoruz ki içimize atacak yer de kalmadı, hakkımı savunmaya başlayacağım artık

 9. #24
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  385
  Üzülerek belirtmeliyim ki bunlar Türkiye'nin genel problemleri. Özel sektörde de benzer biçimde mobbing, insanlığa sığmayacak fazla mesailer, yöneticilerin kişisel işlerine koşmak zorunda kalma, düşük maaşlar, terfinin patronun iki dudağı arasında olması gibi durumlar var. Bunun temel nedenlerinden biri işsizlik. Sen o duruma baş kaldırırsan elbet senin yerine yapacak biri bulunur. Yapanı yargılamıyorum zira evlilik arifesinde işsiz olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Yani durum sadece üniversiteler ve araştırma görevlileri özelinde bir problem değil ve sadece üniversitelerden çözülemez bence. Önce işsizlik problemi çözülmeli ki vasıflı eleman kıymetli olsun. Ortalıkta bu kadar çok işsiz vasıflı eleman varken adam içlerinden sömürebileceğini destekliyor.
  Kendi adıma akademisyen adaylarına bu kadar ümitsizliğe kapılmamalarını öneririm zira eldeki seçenekler bunlar. Belirli bir pozisyona gelene kadar herkes her yerde sömürülüyor hatta üniversitelerin kötünün iyisi olduğunu bile söyleyebilirim.

 10. #25
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6.376
  Hayır hocam Unıv. kötünün iyisi değil konumu itibariyle en kötüsü. Sağlıkta Mobbing oranı çok yüksek ama Sağlıkta özel idareden gelenler ve idareciler ( Sivil Memur ) çok fazla. Ama Unıv. lerde değil. Mobbing'i yapanların %90 'ına yakını maalesef Dr. yapmış ünvan almış, eğitim açısından: Kalbur üstü insanlar. O yüzden kabul görmemeli. Akademisyen Mobber olamaz. Olmamalı. Eğer oluyorsa hemen cezası verilmeli. Yrd. Doç. iken Doç. iken bu HocaCIK ların yaptıklarını hoş görürse; Araş. Gör. veya diğer mesai arkadaşları bu insanlar mevki makam aldıklarında bunu büyütürler. Bir çığ misali. Hemen dava açın hakkınızı arayın. Eğer sessiz kalırsanız tabir-i caizse: Dilsiz Şeytan olursanız sizden sonra gelenlere en büyük kötülüğü etmiş olursunuz. Sizi tenzih ederim ama: hele bir doktoram bitsin hele bir Yrd. Doç .olayım hele bir Doçentliğimi alayım en son aşaması o HocaCIK bir emekli olsun diyerek bakmışsınız ki 15 seneden fazla Mobbinge uğramışsınız. İşte o zaman o HocaCIK olmuşsunuz ve sizinde arkanızdan .... Hoca diye konuşmuşlar. Gördüğünüz an tepki koyun. Hakkınızı arayın. Bu konu hakkında da 7/24 benden destek isteyebilirsiniz. Özelden yazan her arkadaşıma hem cebimi hem de görüşmesi gereken kişilerin isimlerini veriyorum. Her Üniv. de her Fakülte de 1 arkadaşımız hakkını arasa bir daha kimse Mobbing yapmaz, yapamaz. O yüzden içinize atmayın. Minnet duygusu ile başlar aslında Mobbing. Özellikle ÖYP'li arkadaşlarımızın bu Minnet duygusu atama yapılırken çok şükür alındığı için hemen ses çıkarabilirler. İnş her alım ÖYP ile olur ve Mobbing'in ana kaynağı olan Minnet duygusu ortadan kalkar. Mobbinge uğrayanlar lütfen benimle irtibata geçsinler. Üniversiteler kimsenin Çiftliği değil. Hepimiz 657'ye tabi memuruz. Haklarımızı bilelim ve Hakkımızı yedirmeyelim.

 11. #26
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  54
  geleceğimi düşünyorum şimdi ..hem utandım hem üzüldüm ..bu nasıl bişey ya LANET OLSUN BÖYLE BİLİME BE...

  - - - Güncellendi - - -

  geleceğimi düşünyorum şimdi ..hem utandım hem üzüldüm ..bu nasıl bişeyYA. onca insanın hayatını karartıyorlar be....


       
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12

Benzer Konular

 1. Akademik Kadro Basvurusu
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Gurbetciboy
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 06-08-2012, 12:07
 2. ÖYP ve Akademik Başarısızlık
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan monopol
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 07-11-2011, 10:21
 3. akademik kariyer için
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan erthem
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 04-09-2011, 15:40
 4. Akademik Personel
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Jonathan
  Cevap: 24
  Son Mesaj: 14-06-2011, 18:57
 5. Akademik Usulsüzlük
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan CELLULA
  Cevap: 23
  Son Mesaj: 30-05-2011, 22:17

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git