+ Konuyu Cevapla
Sayfa 36 - Toplam 60 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon
Bulunan 351 den 360 - Toplam 597
Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni

2012 ÖYP Tıpçılar

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2012 ÖYP Tıpçılar Konusunu İncelemektesiniz

Teşekkür ederim; yardımınız için....


 1. #351
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  71
  Teşekkür ederim; yardımınız için.

 2. #352
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  15
  Alıntı Shap7ShifTR Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  SDÜ'nün kendi doktora programı var ancak; personel işleri ile görüştüğümde senet imzalatıyoruz dediler. Benim de o konuda biraz kafam karıştı.
  Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ile görüştüm; TUS dışındaki sınavlara muvafakat vermiyoruz ama kesin bir şey söyleyemem dedi. (Sağlık Bakanlığı 'nın yeni yapılanmasında kurumlar ayrıldı; ben TSM'de olduğum için Halk Sağlığı Kurumu ile görüştüm. Diğer kurumlar ne derler bilemiyorum.)
  hocam ben de su anda tsm de çalışmaktayım.
  Devletten 1 defa istifa ettim.
  Daha da eğitim amacıyla istifa edesim yok.
  deontolojiyi kafaya taktım diyelim 6 ay kasdım
  öyp ile x üniversitesine hak kazandım
  istifa mı etmek gerekecek?
  yoksa bir şekilde sağlık bak. ile üni. yazısacak mı?
  olaki hocayla takıştık.
  o zaman dönüş mümkün mü eski kadroya?

 3. #353
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  15
  Alıntı tohtor Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  TIBBİ ETİK İSTEYEN 3 kişi olduk var mı başka bildiğiniz arkadaşlar
  hocam ben de varım ancak ocak 2013 e kısmetse

 4. #354
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  15
  Alıntı drfather Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hacettepe Farmakoloji ile görüşenlerden biri benim.Ayrıca Hacettepe'nin diğer bölümleri ile de görüştüm.ALES puanım 95ten yüksek. Ama tercih yapmayacağım sanırım.
  Hacettepe düşünüyorsanız Farmakoloji,Histoloji ve Fizyoloji öneririm.Benim ilgi duyduğum alanlar Nörofarmakoloji,nörofizyoloji... Ve Hacettepe Farmakoloji ve Hacettepe Fizyoloji bunlarla ilgili çalışmalar sürdürüyormuş.
  Bir de neden Hacettepe Histoloji? Çünkü Türkiye'de IVF eğitimi veren iki kurumdan biri Hacettepe imiş.Ayrıca Farmakoloji ve Histoloji hocaları cidden çok yardımcı oldular.
  Gerçi köstek olan hocalar da mevcuttu... Bana gelemezsin diye posta koyan bölüm Mikrobiyoloji idi. Dediğim gibi ÖYP tercihini bu atamada yapmayacağım için oruç oruç gitmeyi düşünmüyorum Daha önceki mesajlarımdan birinde tercih yapmayacak olsamda gideceğimi yazmıştım. Ama açıkçası hiç gidesim yok.Ama mikrobiyoloji yazmak isteyip de kafasında soru işareti olan arkadaşlar bana mesaj atarlarsa onlara nasıl bir yol izleyeceklerini dilim döndüğünce anlatmaya çalışırım.
  Saygılar içinde eser miktarda sevgiyle beraber
  Bir de Hayırlı Ramazanlar
  Hacettepe Farmakolojiyi -eğer çok istiyorsanız- tavsiye ederim.
  1 yıl boyunca orada TUS ile asistanlık yaptım.
  Nöro bilim ile uğraştım...
  Daha bayrıntılı bilgi, kafanıza takılan soru varsa samimiyetle yanıtlamaya çalışırım...

 5. #355
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  71
  Alıntı umityasar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  hocam ben de su anda tsm de çalışmaktayım.
  Devletten 1 defa istifa ettim.
  Daha da eğitim amacıyla istifa edesim yok.
  deontolojiyi kafaya taktım diyelim 6 ay kasdım
  öyp ile x üniversitesine hak kazandım
  istifa mı etmek gerekecek?
  yoksa bir şekilde sağlık bak. ile üni. yazısacak mı?
  olaki hocayla takıştık.
  o zaman dönüş mümkün mü eski kadroya?
  Kurumunuzdan muvafakat verilmezse eğitime başlamak için tek seçenek istifa kalıyor. TUS ile yerleşen asistanlar için belli bir süreye kadar pratisyen hekimliğe dönme hakkı veriliyordu ancak şu anki durum nedir bilemiyorum. Bizim için sanırım; pratisyen hekimliğe dönmek; 6 ay ceza süresini doldurduktan sonra mümkün olabilir. ÖYP kadrosundan istifa edersek ve senet imzalamışsak; 6 ay ceza düşüneceğimiz son şey olur.
  HÜTF Farmakoloji'nin hocaları hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz?

 6. #356
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2012
  Mesaj
  50
  eee arkadaşlar artık puanları ve 1. tercihleri paylaşalım mı yavaş yavaş

 7. #357
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  15
  tecrübelerini paylaşacak tıbbi etik ve deontolojide öyp kadrosunda asistan olan var mı acaba?

 8. 24-07-2012, 18:34

  Misafir

  Sebep
  usluba biraz daha dikkat

 9. #358
  Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Nerden
  konya
  Mesaj
  1.372
  herkesin kendi horozunda öttüğü gibi,tıpçılarda kendi horozunda ötmek istiyor ve daha da önemlisi ; kimsenin ekmeğini paylaşmak istemediği gibi tıpçılarda bu kadroları paylaşmak istemiyor bu doğru!!!
  haaa doktorluk yaparız yada öğretim üyeliği yaparız o bizim bileceğimiz bir şey, sonuçta artık fakülteler de hekimleri görmek istiyor ki kadro şartları böyle çıkıyor...
  ßĪ¥ØŦĪẔĪҚ

  Senin Hile Ve Yalanlarınla Baş Edemedim, Bu Bana Dert Oldu Önünde Diz Çökmedim Ya, Bu da Sana Dert Olsun !

 10. #359
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  105
  kardeşim öyle değil işte. bakın başımdan geçen bir olayı anlatayım. 5. sınıf klinik biokimyada dersimize giren bir hoca vardı. kimya mezunu, yükseklisans yapmış ve doktora yapmış ayrıca taa profesör olmuş. konu ck-mb den açıldı. klinikte kullanımı myokard enfarktüsünün erken tanısı olan bu enzim, takip amaçlı saatlik kontrolü yapıldığından MI ın ilerleyip ilerlemediği veya gerilediğini de gösterir. ama hiç MI hastası görmemiş bu hocamız ck mb nin laboratuvarda nasıl bakıldığını anlattı bize. biz bir soru sorduğumuzda cevaplayamadı. ve bir sonraki derse geldiğinde acil dahiliye hocalarımızdan aldığı bilgiye göre cevap verdi. oysa bu her tıpçının daha mezun olmadan 4. veya 5. sınıfta bildiği bir bilgiydi. demem o ki ne kadar derslerde görülse de temel tıp bilimleri dahil tüm tıp bilimleri kısmen veya tamamen klinikle içiçedir. yani hiç hasta görmemiş bir insanın istediği kadar bilgisi olsun temel tıp bilimlerinde (Örneğin biokimya, mikrobioloji veya farmakoloji) hocalık yapması oldukça zor bir olaydır. veya bir başka örnek AST , ALT yüksekliklerinin akut veya kronik hepatitle korelasyonu aynı şekilde hiç hepaptit hastası görmemiş bir kişinin bilmesi oldukça zordur. veya AST yüksek olup da ALT düşüklüğünün Akut koroner sendromla ilişkisinin de aynı şekilde yıllarca kimya eğitimi alan birinin bilmesi oldukça zordur. her ne kadar bunlar temel tıp bilimleri olsa da klinik ile içiçedir ve hasta görmeyen, muayene etmeyen bir insanın başarılı olması oldukça zordur. bu örnekler sadece biokimya için değil tabiki. örneğin mikrobiolojidesiniz. size orak hücreli anemesi olan bir insandan kemik enfeksiyonu örneği alındı. ve orak hücreli anemide osteomiyelitin en sık nedenini klinikte bilmezseniz o preparattan hangi mikroorganizmanın çıkacağını bilemezsiniz. veya farmakoliojidesiniz atipik pnömoninin etyopatogenezini bilmezseniz tedavisini de bilemezsiniz. ve bunları bilmeniz tamamen hasta görmekten geçer. inanın bunları yazarken kimseyi rencide etme veya üzme amacı içerisinde değilim. sadece gerçekleri anlamanızı istiyorum. vesselam...

  Alıntı kemalmurat Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  kardeşim ozaman bende sizin bu öyp ye başvurmanıza gıcığım. gidin siz doktorluğunuzu yapın ne işiniz var sizin öyp hem onun parası sizi tatmin etmez. ayrıca ben senin bir dönemde gördüğün dersin tamamını 4-5 yılda ayrıntılı bir şekilde görüyorum.ayrıca bir de yüksek lisans yapmışım o alanda benden daha iyi mi bilecek doktor beyfendillerimiz herkes haddini bilsin. senin beğenmediğin ve çekemediğin o insanlar o konuda sana unutma ders verdiler ünv hayatın sırasında.

 11. #360
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  47
  Bir de olayın şu saçma boyutu var. TEMEL ve DAHİLİ TIP alanlarına biraz alakası oldukları düşünülerek biyolog kimyager veya veteriner alınması mümkün ise Örneğin Sağlık Yönetimi bölümü veya Fizik tedavi ve Rehabilitasyon bölümü alanlarındaki Öyp kadrolarına Tıp Doktorlarını almak neden akıllarına gelmiyor bu kadrolara karar veren zatı muhteremlerin???
  Madem tıp fakültesi kadroları herkese açık dier bölümlerin kadroları da tıp doktorlarına açık olmalı. Ama tabi bizim doktor görünce saldırası gelen zihniyetlere bunu anlatmak ne mümkün...

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git