reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 11 den 20 - Toplam 20

araştırma görevlisiyken 35. maddeyle doktora yapmak

Araştırma Görevlisi Forumunda araştırma görevlisiyken 35. maddeyle doktora yapmak Konusunu İncelemektesiniz

burem5 Demiş ki: Arkadaşlar bu şekilde kazanmadan ancak git gel yaparak da doktoraya yerleştirilebiliyor muyuz? ...


  1. #11
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    59
    Alıntı burem5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar bu şekilde kazanmadan ancak git gel yaparak da doktoraya yerleştirilebiliyor muyuz? Çünkü ben senet imzalamak istemiyorum ve doktoraya da başlamak istiyorum. Sınava giremem çünkü tarihler kaçtı.
    Arkadaşlar bu şekilde kazanmadan ancak git gel yaparak da doktoraya yerleştirilebiliyor muyuz? Çünkü ben senet imzalamak istemiyorum ve doktoraya da başlamak istiyorum. Sınava giremem çünkü tarihler kaçtı

    fiction Demiş ki:
    Eğer 33a kadrosunda atanan bir araştırma görevlisiysen (50d veya ÖYP değil), yüksek lisans veya doktora görevlendirmesi yapmak için kazanmak koşulu yoktur

    http://www.yok.gov.tr/content/view/465/183/lang,tr/ yönetmeliğin 4.maddesini iyice okuyun.

    Bu şekilde doktora sınavına girmeden ODTÜ, İTÜ gibi üniversitelerde 35.madde kapsamında eğitim gören birçok tanıdığım var.

  2. #12
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2013
    Mesaj
    2

    Sınavsız doktora

    Selamlar,
    Ben şu an üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım.(ÖYP değil normal kadro ile çalışıyorum.) Kendi üniversitemden başka bir üniversiteye sınavsız doktora İÇİN BAŞVURDUM ancak bugün okuduğum bir kaç şey kafamı karıştırdı.
    1 zorunlu hizmet nedir?
    2 ben doktora eğitimim sırasında istifa edip başka üniversiteye geçersem kefalet ödermiyim.
    3 Doktora eğitimim sırasında kurum değişikliği yapabilir miyim. (2 yıl dolduktan sonra tabi ki)

  3. #13
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Alıntı burem5 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar bu şekilde kazanmadan ancak git gel yaparak da doktoraya yerleştirilebiliyor muyuz? Çünkü ben senet imzalamak istemiyorum ve doktoraya da başlamak istiyorum. Sınava giremem çünkü tarihler kaçtı

    fiction Demiş ki:
    Eğer 33a kadrosunda atanan bir araştırma görevlisiysen (50d veya ÖYP değil), yüksek lisans veya doktora görevlendirmesi yapmak için kazanmak koşulu yoktur

    http://www.yok.gov.tr/content/view/465/183/lang,tr/ yönetmeliğin 4.maddesini iyice okuyun.

    Bu şekilde doktora sınavına girmeden ODTÜ, İTÜ gibi üniversitelerde 35.madde kapsamında eğitim gören birçok tanıdığım var.
    Git-gel yaparak bu şekilde doktora yapamazsınız, görevlendirme almanız gerek.

    Alıntı nmcelik42 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Selamlar,
    Ben şu an üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaktayım.(ÖYP değil normal kadro ile çalışıyorum.) Kendi üniversitemden başka bir üniversiteye sınavsız doktora İÇİN BAŞVURDUM ancak bugün okuduğum bir kaç şey kafamı karıştırdı.
    1 zorunlu hizmet nedir?
    2 ben doktora eğitimim sırasında istifa edip başka üniversiteye geçersem kefalet ödermiyim.
    3 Doktora eğitimim sırasında kurum değişikliği yapabilir miyim. (2 yıl dolduktan sonra tabi ki)
    1-Doktora bittikten sonra asıl üniversitenize dönüp doktora süresi kadar çalışmanız gerek.
    2-Evet ödersiniz.
    3-Hayır yapamazsınız.

  4. #14
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2013
    Mesaj
    9
    Merhaba arkadaşlar,

    Herşey net bir şekilde cevaplanmış fakat aklıma takılan birkaç soru var. Bende bir üniversitenin kadrosunda araştırma görv. olarak çalışmaktayım(öyp değil). Yüksek lisansımı yurtdışında bitirdikten sonra zorunlu görevimi yapmak için atamamı yaptılar. Şimdi ben 35. madde ile istediğim bir üniversiteye, doktora eğitimi için gönderilebilir miyim? Bilim sınavına veya koşul sağlamama gerek yok mu? Görevlendirme istediğim üniversite ile iletişime geçip durumu bildirmem mi gerekir yoksa kadromun olduğu üniversite mi iletişim kurmalıdır.

  5. #15
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı efulas Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar,

    Herşey net bir şekilde cevaplanmış fakat aklıma takılan birkaç soru var. Bende bir üniversitenin kadrosunda araştırma görv. olarak çalışmaktayım(öyp değil). Yüksek lisansımı yurtdışında bitirdikten sonra zorunlu görevimi yapmak için atamamı yaptılar. Şimdi ben 35. madde ile istediğim bir üniversiteye, doktora eğitimi için gönderilebilir miyim? Bilim sınavına veya koşul sağlamama gerek yok mu? Görevlendirme istediğim üniversite ile iletişime geçip durumu bildirmem mi gerekir yoksa kadromun olduğu üniversite mi iletişim kurmalıdır.
    Direk gönderilemezsiniz maalesef. 35. madde ile görevlendirilmek istediğiniz bölümün/enstitünün sizi kabul etmesi gerekir. Bölüm başkanı ile görüşebilirsiniz.
    Eskiden bu işlem kolaydı ama sizin bütçeniz olmadığı için okullar 35 ile sizi kabul etmek isteyemebilirler.

    Not: 35. maddeyi zaten kadronuzun dışındaki bir okulda eğitim alıyorsunuz diye istiyorsunuz. Yani öncelikle bir yerde doktoraya kayıt olmanız gerek ki 35. madde isteyebilin.
    --------------------------------------
    #akademikzam

  6. #16
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    60
    dil puanını karşılamadan bu şekilde olabiliyorsa ortaya sorun çıkmıyor mu? (her ne kadar arş. gör. ün lehine bir durum gibi gözükse de adaleti zedeleyici bir durum)

  7. #17
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Asgari şartları sğlamanız gerek, sadece mülakata girmiyorsunuz.

  8. #18
    Akademik Forum
    Misafir
    Alıntı fiction Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yürürlükten kaldırılan 16/11/1983 'de kabul edilen yönetmelik. Linkte yer alan yönetmelik 23.05.1997 tarihinde kabul edilmiş ve bu yönetmelik kabul edilirken 1983 yılında kabul edilen kaldırılmış. Yani hala bu yönetmelik yürürlükte.

    Ben yüksek lisans aşamasında 35.maddeyle görevlendirildim. 2011 Eylül'de yüksek lisansım bitti. Benim olduğum üniversite doktora alımlarını temmuzda yapmıştı. Herhangi bir sınava girmem söz konusu olmadan yönetmeliğin 8.maddesini gerekçe göstererek yüksek lisanstan mezun olduğum gün doktoraya başladım.

    Madde 8- Yüksek Lisans kademesinde, lisansüstü eğitim-öğretim gören adayların doktora eğitim-öğretimine devamları konusu, eğitim - öğretimi sağlayan üniversite tarafından kararlaştırılır.

    Bu yönetmeliği, biz araştırma görevlileri ve hatta çoğu üniversite personeli bile bilmiyor. Sözün aslı, sınava girmeden 35.madde ile görevlendirilerek istenilen üniversitede yüksek lisans veya doktora yapılabilir.

    Benzer bir durum yaşıyorum. Bu madde hala geçerli mi acaba?

  9. #19
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    14
    Merhaba,

    Bir devlet universitesinde arastirma gorevlisiyim. Bulundugum universitede doktora programi olmasina ragmen, bir baska universitedeki bir vakif universitesinde doktora yapmak istiyorum ve sinavina girip kayit yaptirmaya hak kazandim.

    Calismakta oldugum devlet universitesi "yasal" bir yolunu bulup beni kazandigim vakif universitesine gondermeye onay verdiler.

    Devlette calisan bir argor'un bir vakif universitesine yasal yoldan gidebilmesinin bir yolu var midir? 35 veya 39. Maddeler, uzun sureli rapor vs, idarecimin basini belaya sokmayacak herhangi bir yolu uygulamaya hazirlar.

    Bu konuda en kisa zamanda bilgilendirme yaparsaniz cok sevinirim, zira bir yol bulamazsam bugunlerde istifami vermem gerekiyor.

    Iyi calismalar.

  10. #20
    Akademik 3
    Misafir

    Question 35.madde sınavsız doktora

    Araştırma görevlisiyken YL sonrası sınavsız 35. madde ile baska universitede Doktoraya başlamak söz konusu mu? Bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi?





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. 35. Maddeyle Görevlendirilmiş ÖYP'li Doktora da Başka Üniversiteye Geçebilir mi?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan otkn
    Cevap: 7
    Son Mesaj: 09-12-2012, 22:44
  2. Araştırma Görevlisiyken Başka Bir Yerde Çalışabilir miyiz?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan insidious
    Cevap: 7
    Son Mesaj: 25-09-2012, 15:58
  3. Cevap: 2
    Son Mesaj: 11-08-2012, 14:32
  4. Halihazida ÖYP Araştırma Görevlisi Olup Tekrar Tercih Yapmak ?
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan kirkor
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 31-08-2011, 14:28
  5. Cevap: 0
    Son Mesaj: 05-01-2011, 17:21

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git