reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 15 - Toplam 54 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
Bulunan 141 den 150 - Toplam 535
Ağaç Şeklinde Aç27Beğeni

ÖYP'de Hangi Durumlarda İlişiğim Kesilir?

ÖYP 2014- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Forumunda ÖYP'de Hangi Durumlarda İlişiğim Kesilir? Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar herkese merhaba. Yüksek lisans ve öyp arasında ne fark var şimdi? Ben Türk dili ...


  1. #141
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    8
    Arkadaşlar herkese merhaba. Yüksek lisans ve öyp arasında ne fark var şimdi? Ben Türk dili edebiyatı okuyorum Ankara üniv.de son sınıfım. ÖYP dışında yüksek lisans yaparsam atanma ihtimalim yok mu araştırma görevlisi olarak? Üniversitelere atanmayı ÖYP'ye mi bağladılar? Başka bir şansımız yok mu?

  2. #142
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Hayır tabiki atanabilirsiniz. Cari usul alımlar hala devam ediyor 2-3 yıla ancak döner ÖYP'ye hepsi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #143
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    8
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hayır tabiki atanabilirsiniz. Cari usul alımlar hala devam ediyor 2-3 yıla ancak döner ÖYP'ye hepsi.
    Cevap için teşekkürler. Yüksek lisans yapıp doktora aşamasında da öyp'ye başvurabiliyoruz değil mi? Bir de mezun olmadan başvuru yapamıyoruz sanırım? Ben bu sene bahar döneminde başvurabiliyorum galiba öyp'ye?

  4. #144
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Her aşamada başvurabilirsiniz. Bitirseniz de okurken de. Aralık ve Temmuz aylarında var başvurular siz temmuzda başvurabilirsiniz.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  5. #145
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Mesaj
    11
    hocam ben şuan y.l yapıyorum 5. dönemdeyim. öyp den y.l yapıyor olma şartı aranan bi ünv. atanırsam 6. döenmde bitirmek zorundayım. benim dilim şuan 50 eğer ben bu kadroya atanırsam ben 6. dönem sonunda y.l bitirip bu dille doktoraya başlayabilirmiyim.(hazirana kadar dilimi 65 yapamadımı düşündüğümüzde doktpora içinde şart 55 di sanırım. ) yoksa kadroyla ilişiğim kesilirmi.
    Son düzenleyen Nazmi, 17-12-2012 saat 00:03.

  6. #146
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    45

    öyp yüksek lisans

    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hep vardı;

    Öğrenim Süresi

    MADDE 9 — (1) Öğrenim süreleri Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nde belirlenen sürelerdir. Anılan Yönetmelik hükümleri çerçevesinde verilen ek süre boyunca, ÖYP kapsamında verilen desteklerden yararlanılamaz.

    (2) Bu Esas ve Usullerin 7 nci maddesi gereğince yabancı dil eğitimi verilen süreler ile

    Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği gereğince verilen ek süreler de dâhil olmak üzere azami eğitim‐öğretim süresi içinde çalışmalarını tamamlayamayan, ÖYP’na devam etmek istemeyen, kadrosunun bulunduğu yükseköğretim kurumunda görevine başlamayan veya görevine başlayıp mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getirmeyen ÖYP araştırma görevlilerine mecburi hizmete ilişkin genel hükümler uygulanır.

    Mecburi hizmet yükümlülükleri


    Madde 35 – Yükseköğretim kurumları; kendilerinin ve yeni kurulmuş ve kurulacak diğer yükseköğretim kurumlarının ihtiyacı için yurt içinde ve dışında, kalkınma planı ilke ve hedeflerine ve Yükseköğretim Kurulunun belirteceği ihtiyaca ve esaslara göre öğretim elemanı yetiştirirler.

    (Ek fıkralar: 17/8/1983 - 2880/18 md.) Öğretim elemanı yetiştirilmesi amacıyla üniversitelerin araştırma görevlisi kadroları, araştırma veya doktora çalışmaları yaptırmak üzere başka bir üniversiteye, Yükseköğretim Kurulunca geçici olarak tahsis edilebilir. Bu şekilde doktora veya tıpta uzmanlık veya sanatta yeterlik payesi alanlar, bu eğitimin sonunda kadrolarıyla birlikte kendi üniversitelerine dönerler.

    Yurt içi veya yurt dışında yetiştirilen öğretim elemanları, genel hükümlere göre bağlı oldukları yükseköğretim kurumlarında mecburi hizmetlerini yerine getirmek zorundadırlar. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyenlere, yükseköğretim kurumlarında görev verilmez. Özel kanunlarla getirilen mecburi hizmet çalışmaları bu hüküm dışındadır.

    nazmi hocam 2009 yl giriişliyim benim kazandığım sene dil zorunluluğu getirildiğinden 1 yıl içerisinde 50 alacaksınız isterseniz yadyomuzda hazırlık okuyabilirsiniz dediler. bir yıl böle geçti 61 aldım 2010-2011 ders aldım2011-2012 de okulu dondurup askere gittim 2012-2013 güz döneminde tek bir dersim kalmıştı onu verdim
    öyp ile atandım dil 61 onun için 35 isteyemiyorum dil eğitimi sonunda eğitim süresinden dolayı sıkıntı olur mu ilişik kesilme gibi ne yapacağım yol gösterin

  7. #147
    Asistan
    Üyelik Tarihi
    09-2011
    Mesaj
    86
    Nazmi hocam,eylül 2012 de göreve başladım ve 35. madde ile öyp yi kazanmadan önce başladığım yüksek lisans eğitimimi sürdürdüğüm üniversiteye kadromun aktarılmasını isteyen bir dilekçe yazdım.Bu arda 39 .madde ile 3 defa geçici görevlendirme talebimle 6,5 aydır y.lisansımı sürüdürüyorum.14 şubat 2013 te atandığım üniversiteden telefon ettiler ve YÖK tarafından kadro aktarımımın yapıldığını ve bu nedenle senedi imzalamamı söylediler.Bu durumda;
    1.Senedi ne kadar süre içerisinde imzalamam gerektiğini sorduğum da net bir cevap veremediler.Şahsıma resmi olarak seneti belirtilen süreler içersinde imzalamam gerektiğine dair bir resmi yazı göndermeleri gerekmiyor mu?(Aksi taktirde geçici görevlendirme tarihimin sonuna kadar da senedi imzalamama gibi bir hakkım ortaya çıkmaz mı?)
    2.Eğer istifa edersem,bu ay aldığım maaşın istifa tarihimden sonraki kısmını mı yoksa kadro aktarımımın YÖK ten onaylandığı tarihten sonraki kısmını mı geri ödemem gerekir?
    3.Kadro aktarımım gerçekleştiği ve senet imzalama aşamasına geldiğim için istifa ederken herhangibir sorunla karşılaşır mıyım?Herhangibir yükümlülüğüm var mı?

    Şimdiden teşekkür ederim...

  8. #148
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı nirvana88 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Nazmi hocam,eylül 2012 de göreve başladım ve 35. madde ile öyp yi kazanmadan önce başladığım yüksek lisans eğitimimi sürdürdüğüm üniversiteye kadromun aktarılmasını isteyen bir dilekçe yazdım.Bu arda 39 .madde ile 3 defa geçici görevlendirme talebimle 6,5 aydır y.lisansımı sürüdürüyorum.14 şubat 2013 te atandığım üniversiteden telefon ettiler ve YÖK tarafından kadro aktarımımın yapıldığını ve bu nedenle senedi imzalamamı söylediler.Bu durumda;
    1.Senedi ne kadar süre içerisinde imzalamam gerektiğini sorduğum da net bir cevap veremediler.Şahsıma resmi olarak seneti belirtilen süreler içersinde imzalamam gerektiğine dair bir resmi yazı göndermeleri gerekmiyor mu?(Aksi taktirde geçici görevlendirme tarihimin sonuna kadar da senedi imzalamama gibi bir hakkım ortaya çıkmaz mı?)
    2.Eğer istifa edersem,bu ay aldığım maaşın istifa tarihimden sonraki kısmını mı yoksa kadro aktarımımın YÖK ten onaylandığı tarihten sonraki kısmını mı geri ödemem gerekir?
    3.Kadro aktarımım gerçekleştiği ve senet imzalama aşamasına geldiğim için istifa ederken herhangibir sorunla karşılaşır mıyım?Herhangibir yükümlülüğüm var mı?

    Şimdiden teşekkür ederim...
    Şu an senet yapmadığınız için hiçbirşeyi ödemek zorunda değilsiniz. İstifa edebilirsiniz rahatça.
    39 bitene kadar senedi yapmama hakkınızın olduğunu düşünüyorum.

  9. #149
    Asistan
    Üyelik Tarihi
    09-2011
    Mesaj
    86
    Alıntı Mr December Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Şu an senet yapmadığınız için hiçbirşeyi ödemek zorunda değilsiniz. İstifa edebilirsiniz rahatça.
    39 bitene kadar senedi yapmama hakkınızın olduğunu düşünüyorum.
    teşekkürler hocam

  10. #150
    Asistan
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Mesaj
    109
    Hocalarım, 35. madde çıkana dek senet imzalamıyoruz diye biliyorum, yanılıyor muyum? 39. madde ile gecici görevlendirme de senet imzalama diye birşey yok dimi?





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Hangi Durumlarda Yüksek Lisanstan Kayıt Silinir? (Atılma)
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan Dissident
    Cevap: 44
    Son Mesaj: 09-10-2016, 14:16
  2. Cari Alımla Yerleştikten Sonra ÖYP'de Puan Kesilir mi?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan metinmat
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 24-09-2012, 16:33
  3. hangi bölümler hangi alanlara başvurabilir?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan erzincan
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 09-04-2012, 20:38
  4. Yükseklisans Bursu Başka Üniversitede Yükseklisansa başlayınca Kesilir mi?
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan HepPmatematik
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 17-12-2011, 18:19
  5. Araştırma Görevlisinin Doktorası Bitince İlişiği Kesilir mi?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan denizzznehir
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 08-12-2011, 14:03

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git