+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 6 İlkİlk ... 23456 SonSon
Bulunan 31 den 40 - Toplam 60

öyp ile atandıktan sonra mevcut lisansüstü eğitime devam etmek..

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda öyp ile atandıktan sonra mevcut lisansüstü eğitime devam etmek.. Konusunu İncelemektesiniz

Git-gel yaptırmamak için görevlendirme almanızı zorunlu hale getiriyorlar. Tez dönemimde görevlendirme almanız lazım yoksa ilişik ...


 1. #31
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.053
  Git-gel yaptırmamak için görevlendirme almanızı zorunlu hale getiriyorlar. Tez dönemimde görevlendirme almanız lazım yoksa ilişik kesiliyor.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 2. #32
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  43
  Nazmi hocam tez döneminde 35. madde ile görevlendirme almak zorunda değiliz. YÖK'ün söylediği şu : ders aşamasındaysan muhakkak 35. madde ile seni üniversiten görevlendirmeli. Ancak tez dönemindeysen böyle bir mecburiyet yok, 01.09.2010 tarihli yazıda olduğu gibi 2 alternatif var ya belirl günlerde izinli olarak tez komitesine izlemeye gidersin yada danışmanınla görüşürsün, ya da üniversite eğer isterse 35 ile görevlendirir.

 3. #33
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.053
  Evet biliyorum o maddeyi ancak son yayınladıkları kararlar geçerli olduğu için artık hali hazırdaki lisansüstü eğitimi içinde 35. madde istiyorlar, bize bu şekilde söylendi. Ne olursa olsun 2 dönem içinde görevlendirilmek zorunda artık kimsenin git-gel yapmasını istemiyoruz dediler. Bu çarşamda hali hazırda lisansüstü eğitim yapanlar için görüşülecek ve bir karar alınacak, umarım bu sorun ortadan kalkar.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 4. #34
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Nerden
  Ordu
  Mesaj
  75
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Evet biliyorum o maddeyi ancak son yayınladıkları kararlar geçerli olduğu için artık hali hazırdaki lisansüstü eğitimi içinde 35. madde istiyorlar, bize bu şekilde söylendi. Ne olursa olsun 2 dönem içinde görevlendirilmek zorunda artık kimsenin git-gel yapmasını istemiyoruz dediler. Bu çarşamda hali hazırda lisansüstü eğitim yapanlar için görüşülecek ve bir karar alınacak, umarım bu sorun ortadan kalkar.
  nazmi hocam ben Orduda GTT alanında yuksek lisans yapıordum ve yine Genel Türk Tarihi alanına ÖYP ile atandım. benim durumda ne olcak YÖK'e bildirmem lazım mı hali hazır bi yuksek lisansımın oldugunu zaten orduda oldugum icin gorevlendirme vs olmayacak dimi?

 5. #35
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  38
  ahmet hocam harika bir açıklama yapmışsınız. bende durumumu aynen böyle tespit ettim. ama malesef benim bulunduğum yerde bir çok araştırma görevlisinin yüksek lisans kaydını zorla sildirerek, görevlendirme alamazsınız diyerek hayatlarıyla oynadılar.

 6. #36
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  38
  ilgili mesaj

  Alıntı ahmet hoca Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaslar Aysegül hanımdan edindigim bilgiye göre, eger mevcutta devam eden bir lisansustu programiniz varsa (ders yada tez aşaması fark etmez) ve bu program öyp kapsamındaysa kontenjan dışı olarak öyp kapsamına geçiyorsunuz. Sonra ilgili enstitünüzden öyp öğrenci belgesini alıp bölüm başkanlığınıza, uygulamada birliği sağlamak amacıyla Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 01.09.2010 tarihinde almış olduğu 2010.28.5443 sayılı kararın birinci maddesine ilişkin (ÖYP Araştırma görevlisi, halen bir devlet üniversitesinde lisansüstü (yüksek lisans, doktora veya bütünleşik doktora) eğitimine devam ediyor ve devam ettiği anabilim dalı Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararı ile ilan edilecek ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim yapılabilecek anabilim dalları arasında yer alıyorsa, bu araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitimlerine ÖYP kapsamına dahil olarak devam edebilmelerine) karar neticesinde yüksek lisans yaptıgınız üniversite için görevlendirme talep ediyorsunuz. YÖK Yürütme Kurulu'nun kararı bağlayıcı oldugu icin sizi ilgili üniversiteye görevlendirmek zorundalar. Bu universiteden üniversiteye yada görevlendirme yapacak universitenin small, medium, xxl, xxxxxl olmasına göre degişmiyor. Universiteler parasal kaynakları diger universitelere kaptırmamak ve asistan ihtiyacını karşılamak icin sizin adeta hayatınızla oynayarak sizi görevlendirmek istemiyorlar. Hakkınızı yedirmeyiniz...

 7. #37
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  25
  Sevgili arkadaslar nazik teşekkür mesajlarınız için saolun. 01.09.2010 tarihli karari dikkatli okuyalım. Eger atandiginiz program öyp kapsamındaysa o zaman ders yada tez durumu fark etmiyor, sizi görevlendirmek zorundalar. Iki alternatif falan yok. O iki alternatif diye bahsedilen yuksek lisans yada doktora yaptiginiz program ÖYP kapsamında degilse , o zaman ya 35 yada haftanin belirli gunleri tez icin izin kullanabiliyorsunuz. Bu bahsedilen ikinci maddede yer aliyor. Eger sizin programiniz ÖYP kapsamindaysa görevlendirme şart ki kurul kararının birinci maddesi bunu söyluyor aksi halde yeni alinan karara göre ilisiğinizin kesilmesi durumu söz konusu olabilir. Aman dikkat. Isterseniz yarın zaman kaybetmeden YÖK'ü arayıp yada bizzat gidip görevlendirme taleplerinizi ve görevlendirme kararının universitelerin insiyatifinde olmadığını, mağdur edilmemenizi belirtin toplantı gündemine bu iletilerinizi dahil etsinler.

 8. #38
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  64
  Hocam, dediğiniz gibi durumumu Yök'e sormak istedim ancak bir türlü tel. ile ulaşamadım. Benim yüksek yaptığım üni de benim bölümüm dışında öyp alımları oldu ancak benim bölümümden alım olmadı ki zaten ben öyp ye başvurduğumda bu üni'de yüksek yapıyordum. Kazandığım üni ise farklı bir üni ve Öyp ye geçiş için dilekçe yazmıştık o katta kaldı o ne olacak bilmiyorum. Görevlendirme şart dediğiniz gibi ancak bu görevlendirmenin çıkış süresi dedikleri gibi uzun bir süreç ise ben zaten tez aşamasındayım ve tezimi nasipse 1 ay sonra teslim edeceğim. Yani benim iş de kafam da biraz karışık bu durumda görevlendirme alsam o zaman yök'ün 3. maddesine yine tabi tutulur muyum? yani yök ün açtığı kont. larda 2dönem içinde yüksek yapmaya başlamak. ben yükseğim bitince doktora için zaten o kont. başvuracağım ama puanım yetmez ise giremezsem zaten yüksekte görevlendirme aldığım için 3. döneme de şansımı deneme hakkım var mı? bu sorular gerçekten çok yorucu ama cevapları da bir o kadar rahatlatacaktır beni. teşekkür ederm eğer bir fikri olan var ise cevaplar ise

 9. #39
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Mesaj
  8
  Alıntı sevilay1087 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Şimdi benim durum da diğerlerine benzer olmakla birlikte bir noktada ayrılmakta o da şu ki; benim dille ilgili bir sıkıntım yok. Yüksek lisansım yeni bitti ve doktora için bir üniversiteye başvurmuştum o da olmadı-yani şuan boştayım- benim durumum ne olabilir acaba? Ara dönemde kontenjan açacaklar mı? Bir yere yerleşmek zorundayım sanırım aksi halde kadroyu elimden alıyorlar mı? Bilginiz varsa cevap yazarsanız sevinirim.
  tekrar....
  Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar, bahçe...

 10. #40
  Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  980
  @ nazmi hoca..... hocam ben lisans çeko mezunuyum y.l tezsiz kamu.....öyp ile çeko dan bir ABD'na atanırsam ve bir ÖYP yüksek lisans Çeko programını yerleşirsem TEzsiz kamu diplomamla aynı zmanda yada 2 dönem sonra doktora kadrosunada başvurabilirmiyim yada bu süreçte tezsiz kamu diplomamda her hangi bir kazanç (akademik anlamda)sağlayabilirmiyim?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP ile Atandıktan Sonra İstifa
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan third4
  Cevap: 28
  Son Mesaj: 23-06-2015, 09:54
 2. ÖYP Kapsamı Dışında Kazandığımız Lisansüstü Programına ÖYP Kapsamında Devam Etmek İçin..
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan neist
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-10-2011, 16:41
 3. Bir y.lisansı dondurup diğerine devam etmek?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan apollo2907
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 14-09-2011, 18:31
 4. YÖK Kapsamı dışındaki Ünide Eğitime Devam Etmek İçin Dilekçe mi verdim. Bundan Sonraki Süreç Ne?
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan konyalisdu
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-08-2011, 23:46
 5. Lisansüstü eğitime bulunduğum üniversite devam etme
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Ismail Tontul
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-08-2011, 23:55

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git