reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 86 - Toplam 105 İlkİlk ... 3676848586878896 ... SonSon
Bulunan 1.276 den 1.290 - Toplam 1575

2012 ÖYP Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda 2012 ÖYP Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Konusunu İncelemektesiniz

herkes kendine göre oran yapmıyor. biz haksızlığa karşıyız. mezuniyet not ortalaması eşitsizliği var diye bas ...

 1. #1276
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  95
  herkes kendine göre oran yapmıyor. biz haksızlığa karşıyız. mezuniyet not ortalaması eşitsizliği var diye bas bas bağırıyoruz. eğer bu eşitsizliğe bir çare bulunmuyorsa not ort. yüzdesi azaltılsın dil yüzdesi artsın. benim ayrıca dil puanımda yüksek değil. ama ortada bir noktada buluşmak lazım. tek taraflı adalet olmaz.

 2. 05-07-2012, 12:03

  Lisansüstü


 3. #1277
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  1.628
  Kurul bugün toplanıyor, bakalım ne gibi sonuçlar çıkacak, hayırlısı olsun ...

 4. #1278
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  144
  Bu arada ben herzaman sosyal devleti hatırlıyorum merak etmeyiniz daha 2 gün önce açıklanmış dünyanın en iyi 100 üniversitesine giren ankaradaki üniden mezunum.Yani anadolu edebiyatı yapmyorum, sadece gözlemlediklerimi yazıyorum burası siyaset ortamı değil o konuma getirmeyiniz herkes kendi düşüncelerini dile getiriyor sadece.

 5. 05-07-2012, 12:18

  Lisansüstü


 6. #1279
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  144
  İşsiz olanlar akademisyen yapılsın demedim siz öyle algılamak istediğiniz için öyle algılıyorsunuz.Örneğin; Elazığıda yaşayan bir vatandaşımız akademisyen olmak istiyor ve kendi alanında gayet bilgili fakat hayat şartları dil özelliklerini geliştirmesine engel olmuşsa sen akademisyen olamazsın demek ne kadar doğru ozaman o vatandaş neden vergi veriyor, neden askere gidiyor, devlet vatandaş için değil mi yoksa? ya da elit kesim için mi var devlet.Devlet eğitime alır onu gayette güzel ingilizceyi ögrenir iyide bir akademisyen olur bunu demek istedim herkes anlamak istediği gibi anlar.

  NOT:O küçük küçük üniversiteler hangi dönemde açıldı bir araştırın derim.

 7. #1280
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  67
  yök ün kurul toplantıları perşembe günleri mi yapılıyor arkadaşlar, meclis grup toplantıları her salı yapılıyo bunun gibi birşey mi perşembe günleri mi toplanıyorlar.bide bu toplanan yürütme kurulu mu yönetim kurulu mu adı her neyse en yetkili kurul mu

 8. 05-07-2012, 12:34

  Lisansüstü


 9. #1281
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  1.628
  Arkadaşlar konu başlığının dışına ÇIKMAYALIM !!! Konuyu SAPTIRMAYALIM !!!

 10. #1282
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  16.863
  Yine karışmış burası, nedir ki paylaşamadığımız şey?
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 11. #1283
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  110
  konu yine uçmuş gidiyor

 12. #1284
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  144
  Anlamıyorum bir önceki yazınızda küçük üniversiteleri eleştiriyordunuz şimdi ise bu bir gereklilikti yapıldı diyorsunuz, laf kalabalıklığı yapmak doğru söylemek değildir.Bu arada ozaman ülkemizde yeterli dil puanı olmayan, yeteri kadar zamanında dil ögrenmeyen kişileri kovalım akademiden buna ne sizin ne benim kimsenin hakkı yoktur.Yeter artık üniversitelere zamanında hangi ideoloji yerleştiyse öyle devam ediyor, üniversite bu mudur tek düşünce tipi(at gözlüğü).Bu ülkenin evlatları akademik hayata girmek istiyorlarlar girerler, ticaret yapmak istiyorlarsa yaparlar, doktor olmak istiyorlarsa olurlar kimse engel olamaz.Ayrıca toplumu imam hatipli veya değil diye ayrımlaştırmak hiç etik ve doğru değil.

 13. #1285
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Mesaj
  68
  Alıntı streamline Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  yüzdeler üzerine yorum yapanlara bir soru:
  kamu veya özel sektörde bir işveren için, sıfırdan bir akademikin yetişmesi için harcanacak emek + zaman + para ve sonucunda başarısızlık ihtimali olan bir durum mu daha rasyonel bir seçimdir, yoksa zaten yetişmiş ya da en azından belirli kualifikasyonlar açısından yetişmiş / belirli bir seviyeye gelmiş bir akademikin yetiştirilmesi mi daha rasyonel bir seçim olur?
  birincisine örnek, lisans mezunu ve dil bakımından hiç yeterliği olmayan ya da vasat olan "akademik adayı".
  ikincisine örnek, yüksek lisansına devam eden veya tamamlamış, dil bakımından yeterliğini ispatlamış akademik adayı.

  dil yeterliği de üds/kpds değil, toefl-ibt 90, toefl-cbt 232, toefl-pbt 576 veya ielts 6 puan alt sınır olmalı.

  hem verimlilik hem de harcanak emek, zaman ve para'nın en rasyonel ve minimum düzeyde kullanılacağı hal budur çünkü.

  ayrıca, kimse buralarda boş yere "akademik adayının dilinin olmasına gerek yok ki, azıcık olsa da olur" ya da "büyük üniversite, küçük üniversite diye ayrım mı olur, ben küçük üniversite mezunuyum, gelin sizle bilim sınavında kapışalım, görelim bakalım, kim kimi altediyo" gibi boş ve geçerliği olmayan sözlerle aradaki farkı yok saymaya çalışmasın. herkes neyin ne olduğunu iyi biliyor.

  anadoludaki üniversitelerde derslerin nasıl yapıldığını, derslere kimlerin girdiğini, nasıl hazırlanıp nasıl ders verdiklerini, sınavlarının nasıl olduğunu ve sınav değerlendirmelerinin nasıl yapıldığını herkes çok iyi biliyor (örneğin büyük üniversitelerden, "telekonferans veya webcam, hatta telefonla ses aktarımı yoluyla küçük üniversitelere ders anlatılması gibi). aynen ortaöğretimde olduğu gibi şişirme, sallama notlarla öğrencileri oralarda "zorla mezun ediyorlar".

  birileri gitsin üniversite sınavına çok sıkı bir disiplinle hazırlanıp, derece yaparak büyük üniversitelere girsin, öğrencilik hayataı boyunca ödevdi, projeydi, cilt cilt kitaplardı, aşırı zor sınavlardı uğraşsın dursun, bin bir zorlukla mezun olsun; birileri de gitsin haytalık yapsın, üniversite sınavına lay lay lom yaparak, haytalık yaparak hazırlanmadan girip vasat veya vasat altı küçük bir üniversiteye girsin, yatarak, emek vermeden, 5-10 sayfa nottan ders çalışıp sınavlarını 90'la 100'le versin, ne proje, ne ödev, ne sunum hiçbir şey yapmadan 90 üzeri ortalamalarla mezun olsun, sonra bu iki grup da sözde "eşit" şartlarda elemeye tabi tutulsun. yok öyle.

  birileri de çıkıp "büz süzden daa eyyü yetüştüdük kendümüzü bi kerem, taam mıea? gel bilüm sınaanda gapışalım" diye aklınca afra tafra yapsın, biliyor ya çünkü böyle bir şey olmayacağını, kimsenin kalkıp bilim sınavı falan yapmayacağını biliyor, onun rahatlığıyla bırak kapışmayı, belki yarısı kadar puan alamayacağı kişilere aklınca "ayar verip, posta koyuyuor".
  sevsinler sizin "bilim sınavı kapışmalarınızı".
  oh ne güzel memleket.
  ama olan yalnızca ama yalnızca "akademiye" oluyor, olacak.
  o "küçük" üniversite mezunu "akademikler", büyük üniversite mezunu akademiklerle aynı ortamda hem bilimsel hem entelektüel olarak ezile büzüle, kompleks girdabına kapılarak tutunmaya çalışacaklar.
  yazık, çok yazık.
  kapatsınlar o zaman büyük üniversiteleri, her yere küçük üniversiteler kurulsun.
  Hocam, aynı şeyleri daha dün yazdım, tartışma çıkaran, boş konuşan adam oldum.

  Kimsenin mantıklı kriterler çerçevesinde düzen istediği yok. Kimisi ALES yüksek olsun, kimisi dil sınavı daha yüksek olsun, kimisi not ortalaması daha yüksek olsun diyor. Kendi puanlarından hangisi daha yüksek ise, onun daha fazla ağırlığı olsun umudunda.

  Dün de söyledim, bugün de söylüyorum. KPDS gibi dravdan bir sınavdan 65 alamayan adam, üniversite hayatı boyunca toplamda 10 tane yabancı makale okuma zahmetine dahi girmemiştir. Böyle bir zahmete girme ihtiyacı hissetseydi, o sınavdan 65'i her türlü alırdı ki, KPDS - ÜDS gibi kıytırık sınavlarla akademisyen seçimi yapmak bile komik bence. Dünya'daki üniversitelerin çoğunda TOEFL'dan 80 altı alan adamın başvurusu bile kabul edilmiyorken, bizde KPDS'den 65 alamayan adamı akademisyen yapıyorlar.

  Kişinin amacı kendini geliştirmek ve bilime hizmet etmek olsa, 2 tane yabancı kaynak açıp okuma ihtiyacı zaten hisseder. Ben yüzlerce yabancı kaynak araştırıp onlarca essay yazarak üniversiteyi bitirmişim, 2 tane yabancı kaynak okuma zahmetinde bulunmamış adamla aynı kefeye tabi ki konulmak istemem.

  Bu arada, ALES puanım Dil puanımdan daha yüksek ama, kendi kişisel çıkarıma göre davranıp ALES'in ağırlığı yükselsin demiyorum, mantıklı olanı savunuyorum.

  Son olarak, büyük-küçük üniversite konusunda yazdıklarına tamamen katılıyorum. Ben 3 küsürat ortalamayla okulumu bölüm 3'sü olarak ve onur derecesiyle bitirdim. Yata yata okul bitirip 3.50+ ortalama alan adamın benim önümde olmasını kabullenmem mümkün değil.

  Sistemde düzeltilmesi gereken o kadar çok şey var ki...

 14. #1286
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  Yaz tatilinde olduğumdan tartışmalara katılamıyorum. Hükümsüzdür.

 15. #1287
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  103
  Alıntı streamline Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  ama olan yalnızca ama yalnızca "akademiye" oluyor, olacak.
  o "küçük" üniversite mezunu "akademikler", büyük üniversite mezunu akademiklerle aynı ortamda hem bilimsel hem entelektüel olarak ezile büzüle, kompleks girdabına kapılarak tutunmaya çalışacaklar.
  yazık, çok yazık.
  kapatsınlar o zaman büyük üniversiteleri, her yere küçük üniversiteler kurulsun.
  Arkadaşım yazdıklarına büyük oranda katılmakla bereber bu kısmına kendi okulumda birebir şahit oldum.
  Cidden yazık...
  Sevmediklerinize sabretmedikçe, sevdiklerinize kavuşamazsınız!

  Cenab-ı Muhammed Mustafa (s.a.v.)

 16. #1288
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  850
  Higgs bozonunu bulmuslar gencler
  düşünce çarmıhında esir gibi işkencedeyim...

 17. #1289
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  1.628
  Fahrettin hoca bir tweet atsa da konu değişse yahu !

 18. #1290
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  13
  Alıntı relaxy Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Fahrettin hoca bir tweet atsa da konu değişse yahu !
  Yeni tweet geldi

  Sisteme ortak edilmeden dahil edilenler, birleşin! (Bizemi mesaj veriyor yoksa ? )


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. 2012 öyp lisansüstü başburular ne zaman başlayacak bilen varmı arkadaşlar ?
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan mb_2879
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 13-08-2012, 14:41
 2. 2012 ÖYP Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan eminemeh
  Cevap: 12
  Son Mesaj: 15-05-2012, 13:47
 3. Son Atanan ÖYP'liler İçin Dil Kursu Ne Zaman Başlayacak?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan vedat
  Cevap: 48
  Son Mesaj: 24-09-2011, 15:11
 4. 2011 ÖYP Alımları Ne Zaman Başlayacak?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan aysunb
  Cevap: 41
  Son Mesaj: 27-05-2011, 10:55
 5. ÖYP Başvuruları Ne Zaman?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan inanna
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 13-05-2011, 16:09

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git