reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 9 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Bulunan 31 den 40 - Toplam 86

ÖYP de 35. Madde Zorunlu mu?

ÖYP Yönetmelikleri Forumunda ÖYP de 35. Madde Zorunlu mu? Konusunu İncelemektesiniz

ezgideniz Demiş ki: Merhaba Hocam. Bu hafta içi Aralık'ta atandığım üniversitede göreve başlayıp devam eden ...


  1. #31
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    11-2013
    Mesaj
    215
    Alıntı ezgideniz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba Hocam.
    Bu hafta içi Aralık'ta atandığım üniversitede göreve başlayıp devam eden yüksek lisansım için görevlendirme dilekçelerimi vereceğim. "Kapsam için dilekçe" demişsiniz, forumda bu konuyu bulamadım. Bu dilekçeyi YÖK'e mi, atandığımız üniversitenin ÖYP koordinatörlüğüne mi vermeliyiz ve dilekçenin örneği var mı acaba?
    Son olarak, 39'la görevlendirme işleminin prosedürü nedir acaba? Minimum-maksimum kaç gün atandığımız üniversitede bulunmamız gerekir?
    Çok teşekkürler.
    39 için dilekçe yazarsınız (benim bildiğim maksimum 3 ay için oluyor ama forumda daha uzun süre için yazanları okumuştum) sonra görevlendirilmiş olursunuz. kadronuz 35. madde gibi aktarılmaz, atandığınız üniversitede kalır.

    okula maksimum-minimum gitme diye bir şey yok. 39. maddede dersleri takip etmek için görevlendiriliyorsunuz. çalışmıyorsunuz yani öğrenci olarak derslere girip çıkacaksınız. isterseniz hiçbirine girmeyin isterseniz hepsine girin. ama tekrar söylüyorum, birkaç kere yanlış yazan arkadaşlar oldu; kendilerini üniversite çalıştırmış. kesinlikle böyle bir şey yok. yapılıyorsa angaryadır; zorla çalıştırmadır. maaşınızı diğer üniversiteden alıyorsunuz, orası size 39 ile bir çeşit izin veriyor.

    esas olarak 35. madde ile kadronuz görevlendirilidğiniz üniversiteye aktarıldığında (bu da minimum 2 ay maksimum 8-9 ay sürebiliyor) orada çalışmaya başlayacaksınız.

  2. #32
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Nerden
    neverland
    Mesaj
    191
    cevabınız için çok teşekkürler hocam.
    ben tez aşamasındayım. bu nedenle 39 alabilirim 2 kez, doktoraya dek beni idare eder. ancak şu 2 dönem içinde'nin tek döneme çevrilmesi nedeniyle 35 için zorunlu olarak başvurmam lazım sanırım. maksimum-minimum derken, şimdi atandığım yerde 39. madde işlemlerinin ne kadar süreceğini sormak istemiştim.

    Alıntı sinemaa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    39 için dilekçe yazarsınız (benim bildiğim maksimum 3 ay için oluyor ama forumda daha uzun süre için yazanları okumuştum) sonra görevlendirilmiş olursunuz. kadronuz 35. madde gibi aktarılmaz, atandığınız üniversitede kalır.

    okula maksimum-minimum gitme diye bir şey yok. 39. maddede dersleri takip etmek için görevlendiriliyorsunuz. çalışmıyorsunuz yani öğrenci olarak derslere girip çıkacaksınız. isterseniz hiçbirine girmeyin isterseniz hepsine girin. ama tekrar söylüyorum, birkaç kere yanlış yazan arkadaşlar oldu; kendilerini üniversite çalıştırmış. kesinlikle böyle bir şey yok. yapılıyorsa angaryadır; zorla çalıştırmadır. maaşınızı diğer üniversiteden alıyorsunuz, orası size 39 ile bir çeşit izin veriyor.

    esas olarak 35. madde ile kadronuz görevlendirilidğiniz üniversiteye aktarıldığında (bu da minimum 2 ay maksimum 8-9 ay sürebiliyor) orada çalışmaya başlayacaksınız.

  3. #33
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    11-2013
    Mesaj
    215
    Alıntı ezgideniz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    cevabınız için çok teşekkürler hocam.
    ben tez aşamasındayım. bu nedenle 39 alabilirim 2 kez, doktoraya dek beni idare eder. ancak şu 2 dönem içinde'nin tek döneme çevrilmesi nedeniyle 35 için zorunlu olarak başvurmam lazım sanırım. maksimum-minimum derken, şimdi atandığım yerde 39. madde işlemlerinin ne kadar süreceğini sormak istemiştim.
    39'uncu maddeye fakülte yönetim kurulu karar verir. her hafta toplanır normalde. ne zaman toplanırsa artık. mesela benim fakülte yönetim kurulum yok (hoş fakülte de yok ya ) o yüzden 15 günlük izin verebiliyorlar anca.
    ezgideniz bunu beğendi.

  4. #34
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    106
    Alıntı sinemaa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    39'uncu maddeye fakülte yönetim kurulu karar verir. her hafta toplanır normalde. ne zaman toplanırsa artık. mesela benim fakülte yönetim kurulum yok (hoş fakülte de yok ya ) o yüzden 15 günlük izin verebiliyorlar anca.
    hocam, bize dil eğitimi icin senet imzalattilar. Dil egitimi bitince kadromun oldugu okula baslama yazısı yazıp yuksek lisans icin geri döndüm. nisana kadar 39 ile gonderildik. Su an hala 35 çıkmadı. Ve mart 7 de, dil eğitimi sonrası yazdigim goreve baslama yazisi uzerinden 6ay gecmis oluyor. Eger bu bahsi geçen 6 aylık donem de zorunlu hizmetten sayiliyorsa bende senet odemeden cari usule gecis yapabilir miyim?

    GMD cihazımdan Tapatalk ile gönderildi..

  5. #35
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Nerden
    neverland
    Mesaj
    191
    sağolun hocam
    Alıntı sinemaa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    39'uncu maddeye fakülte yönetim kurulu karar verir. her hafta toplanır normalde. ne zaman toplanırsa artık. mesela benim fakülte yönetim kurulum yok (hoş fakülte de yok ya ) o yüzden 15 günlük izin verebiliyorlar anca.

  6. #36
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2014
    Mesaj
    6
    Merhaba,(başka bir konunun altına da yazmıştım ama umarım kusuruma bakmazsınız, bir an önce cevap almak istiyorum) benim durumum da şöyle; X üniversitesinde y.l yaparken Aralık atamalarında Y üniversitesine yerleştim. Bu dönem Y.L. de 4.yarıyılım ve X üniversitesi 35 almamı istemediği için şuan 39 ile X üniversitesinde öğrenimime devam ediyorum, tezi uzattığım takdirde Y üniversitesinde tezimi tamamlayacağım fakat bu forumlardan birinde gördüğüm cevap aklıma takıldı. 2 dönem 35 almıyorsak Öyp ile ilişiğimiz kesiliyor mu? Eğer böyle bir durum varsa benim gelecek bahar döneminde master tezini bitirip doktoraya geçmem ve 35 almam mı gerekiyor? Yani bu durum beni bağlıyor mu? Umarım iyi anlatabilmişimdir, lütfen bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

    Bir de uzattığım takdirde yani Y.L.de 3.sene içinde öyp ödeneklerinden faydalanamıyor muyum?

    Teşekkürler şimdiden.

  7. #37
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Alıntı merih Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba,(başka bir konunun altına da yazmıştım ama umarım kusuruma bakmazsınız, bir an önce cevap almak istiyorum) benim durumum da şöyle; X üniversitesinde y.l yaparken Aralık atamalarında Y üniversitesine yerleştim. Bu dönem Y.L. de 4.yarıyılım ve X üniversitesi 35 almamı istemediği için şuan 39 ile X üniversitesinde öğrenimime devam ediyorum, tezi uzattığım takdirde Y üniversitesinde tezimi tamamlayacağım fakat bu forumlardan birinde gördüğüm cevap aklıma takıldı. 2 dönem 35 almıyorsak Öyp ile ilişiğimiz kesiliyor mu? Eğer böyle bir durum varsa benim gelecek bahar döneminde master tezini bitirip doktoraya geçmem ve 35 almam mı gerekiyor? Yani bu durum beni bağlıyor mu? Umarım iyi anlatabilmişimdir, lütfen bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

    Bir de uzattığım takdirde yani Y.L.de 3.sene içinde öyp ödeneklerinden faydalanamıyor muyum?

    Teşekkürler şimdiden.
    Lutfen ayni soruyu birden fazla yerde yazmayin, bu forumda herkes bir an once cevap almak istiyor.

    GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

  8. #38
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    06-2014
    Mesaj
    3
    Merhaba hocam
    öyp kapsamında yüksek lisansı bitirdikten sonra kadronun bağlı olduğu üniversitede doktora programı yoksa ancak yakın zamanda açılacaksa görevlendirme almadan doktoranın açılması beklenebilir mi? beklenebilirse bu süre ne kadardır?

  9. #39
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı nestta Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba hocam
    öyp kapsamında yüksek lisansı bitirdikten sonra kadronun bağlı olduğu üniversitede doktora programı yoksa ancak yakın zamanda açılacaksa görevlendirme almadan doktoranın açılması beklenebilir mi? beklenebilirse bu süre ne kadardır?
    Dekanlık isterse 1 yılda bekletebilir tabi siz de istiyorsanız.
    nestta bunu beğendi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  10. #40
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    06-2014
    Mesaj
    3
    istiyorum hocam. peki bunun için dekanlığa dilekçe mi vermem gerekiyor? izlemem gereken yol hakkında bişeyler söyleyebilir misiniz?
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Dekanlık isterse 1 yılda bekletebilir tabi siz de istiyorsanız.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. ÖYP Yüksek Lisansta 39. Madde ve 35. Madde Farkı
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan bukala
    Cevap: 121
    Son Mesaj: 20-10-2016, 02:23
  2. ÖYP Dil Kursu Zorunlu mu?
    ÖYP Dil Merkezleri forum içinde, yazan cnc
    Cevap: 41
    Son Mesaj: 24-09-2014, 12:56
  3. Madde 35'te senet yapılması gerektiğini söyleyen madde nerede?
    ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Mr December
    Cevap: 25
    Son Mesaj: 22-08-2014, 12:01
  4. Zorunlu Hizmet
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan ayseyildiz
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 23-09-2012, 10:18
  5. Madde 23-24 'ün kaldırılması ve ZORUNLU HİZMET ile ilgili, ÖNEMLİ
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan mgulcur
    Cevap: 16
    Son Mesaj: 25-07-2011, 23:23

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git